TOP

W jakim okresie najtaniej kupić wycieczki w biurze podróży?

 

Sezon wakacyjny w pełni oznacza, że większość z nas zaczyna myśleć o wyjeździe. Często analizując dostępne opcje dochodzimy do wniosku, że wakacje zagraniczne z biurem podróży są znacznie bardziej ekskluzywne, a cenowo wychodzą podobnie jak krajowe podróże. Jednak okres od czerwca do sierpnia to czas, kiedy spędzanie wakacji jest najdroższe. Jeśli chcesz sporo zaoszczędzić na zagranicznych podróżach, polecamy wybrać inny termin.

Wrzesień, październik – idealny czas na wiele kierunków

Nie tylko niższa cena, ale znacznie przyjemniejsza pogoda (w granicach 27-32 stopni Celsjusza) to atuty wyjazdu do Turcji czy Grecji we wrześniu lub na początku października. Często analizując ceny wycieczek, możemy znaleźć oferty tańsze nawet o 20-50% wybierając oferty na końcu września zamiast tych lipcowych. Pamiętaj, że klimat tam jest zupełnie inny niż w Polsce i również we wrześniu i na początku października w Turcji, Grecji czy na Cyprze masz gwarancję wysokich temperatur do godziny 18-19 i na pewno wrócisz do domu wakacyjną opalenizną.

Wakacje w marcu, kwietniu? To również dobry pomysł!

Sporo osób wybiera również wakacje w marcu. Chcą oni powitać lato jeszcze szybciej. Do takich podróży sprawdzą się przede wszystkim kierunki afrykańskie – Egipt, Tunezja czy Zjednoczone Emiraty Arabskie zapewnią temperaturę około 25-30 stopni Celsjusza i ciepłą, nagrzaną wodę.

Wybierając na przykład Wyspy Kanaryjskie w marcu, musimy liczyć się na temperatury w granicach 22-25 stopni, jednak woda w Oceanie ma temperaturą około 20 stopni. Na marcowych wakacjach możesz zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Jeśli wycieczki w sezonie do danego hotelu będą kosztowały około 4-5 tysięcy, to w sezonie marcowym lub kwietniowym istnieje prawdopodobieństwo, że znajdziesz taką samą za 2-3 tysiące za osobę.

Nie tylko termin jest ważny, ale to, kiedy wycieczkę kupisz

Niestety wiele osób planuje wakacje około miesiąc naprzód. Kupowanie wtedy wycieczki jest często najdroższe. Najtańsze oferty są około pół roku przed podróżą (first minute) lub na 2-3 dni przed wylotem (last minute). Jednak wiadomo, nie każdy może sobie pozwolić na tak szybkie lub tak późne planowanie wakacji ze względu na rodzinę czy pracę.

Categories Ciekawe