TOP

Trwała depilacja

Depilacja to jeden z podstawowych zabiegów estetycznych. Można ją wykonywać zarówno w warunkach domowych, jak i salonach kosmetycznych i ośrodkach medycyny estetycznej. Warto jednak pamiętać, że depilacja wykonywana w zaciszu własnego domu to działania proste, zapewniające efekty krótkotrwałe. Zdecydowanie lepszą alternatywą jest depilacja laserem frakcyjnym, którą można wykonać w profesjonalnej placówce.

Czy warto korzystać z depilacji laserowej?

Depilacja laserem frakcyjnym to przede wszystkim wiązki światła, które wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulki włosków. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, z wykorzystaniem odpowiednich kremów o działaniu znieczulającym. Metoda ta należy do nieinwazyjnych i bezbolesnych, nie mniej jednak należy pamiętać, że depilacja laserem frakcyjnym niszczy przede wszystkim włoski będące w fazie wzrostu, włosy,które podczas zabiegu znajdują się w innych fazach mogą ponownie odrosnąć, dlatego też wskazane jest co najmniej trzykrotne wykonanie zabiegu.

Warto podkreślić, że podczas pierwszej depilacji laserem frakcyjnym trwale usuniętych zostaje nawet 30% włosów. Odrastające włosy są słabsze i zdecydowanie rzadsze, dzięki czemu podczas kolejnych zabiegów ich usuwanie jest znacznie łatwiejsze.
Dla porównania, depilacja laserem frakcyjnym wykonana trzykrotnie pozwala trwale usunąć nawet do 92% owłosienia.

Depilować można praktycznie każde miejsce na ciele, także twarz i miejsca intymne, ważne jest jednak to, aby przed planowanym zabiegiem nie wyrywać włosków z miejsc, w których będzie wykonywany zabieg depilacji – dopuszczalne jest golenie i przycinanie owłosienia.

Zobacz więcej na www.skinline.com.pl

Categories Zdrowie i Uroda
Tags depilacja
niatedlumbardisc.net ari.pl lenaogrod.com.pl