TOP

Jak dbać o stopy?

Dla wielu kobiet bardzo ważne są właściwie zadbane dłonie. Jednak wiele Pań także szczególnie dba o swoje stopy. Wbrew pozorom zadbanie o tą część ciała nie jest takie proste. Zatem o czym powinnyśmy pamiętać, jeżeli chcemy mieć idealnie wypielęgnowane stopy?

Odpowiednie nawilżanie kluczem do sukcesu

Często zdarza się, iż skóra na naszych stopach staje się przesuszona. Może to być spowodowane noszeniem butów, które nie oddychają i są wykonane z syntetycznego materiału.

Nasze stopy w ciągu całego dnia także wielokrotnie mogą być spocone, z tego powodu skóra także może się wysuszać oraz pękać. Jeżeli mamy takie problemy, powinnyśmy jak najczęściej nawilżać skórę stóp. Jeżeli jest bardzo popękana i zrogowaciała, należy zakupić krem, który w swoim składzie posiada mocznik.

Złuszczanie zrogowaciałego naskórka

Jednak warto pamiętać, iż doskonałe nawilżanie to nie wszystko. Jeżeli już nie mamy problemów z pękającą skórą i dzięki odpowiedniemu nawilżeniu wygląda doskonale, powinnyśmy także zadbać o złuszczanie naskórka.

Dzięki temu będzie ona wyglądała jeszcze lepiej, ponieważ pozbędziemy się martwej tkanki. Tym samym nasz krem do stóp będzie się lepiej wchłaniał.

Pomoc specjalisty potrzebna od zaraz

Niestety często zdarza się, iż kosmetyki, które kupujemy w drogerii do stóp nie zawsze nam pomagają. Z tego powodu warto udać się do kosmetyczki, która bardzo szybko rozwiąże nasz problem.

W takim salonie możemy także bardzo szybko wykonać pedicure, który sprawi, iż nasze stopy staną się piękne. Adresy salonów możemy znaleźć w internecie, wpisując „manicure pedicure Warszawa” lub „manicure pedicure w Warszawie”.

Niestety wbrew pozorom dbanie o własne stopy nie jest takie proste. Jeżeli chcemy, aby wyglądały one perfekcyjnie, powinnyśmy przede wszystkim zadbać o odpowiedni poziom ich nawilżenia. Jednak nie możemy zapominać również o tym, iż ważne jest także ich złuszczanie. Idealnie wypielęgnowane paznokcie u stóp także są bardo ważne. Jeżeli same nie potrafimy sobie z tym poradzić, warto udać się do kosmetyczki. Adresy gabinetów znajdziemy w sieci, wpisując frazę „manicure pedicure Warszawa” lub „manicure pedicure w Warszawie”.

Tekst powsta we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA

Categories Zdrowie i Uroda