TOP

Szalona zabawa, doskonała nauka

Każdy rodzic wie, że jednego wypowiedzianego słowa może stworzyć się pasjonująca i bajkowa historia, która co prawda nie jest rzeczywista, ale szalenie imponująca. Autorami tychże są nasze dzieci, dla których wyobraźnia jest czymś absolutnie naturalnym. W istocie jest narzędziem poznawania świata, które nie zamyka się w nudnym świecie szkolnej ławki, ale zdecydowanie wykracza poza przyjęte konwenanse.

Dobra baza do zajęć kreatywnych

Na tej podstawie, wczytując się w potrzeby i zainteresowania dzieci stworzono przyjazny dla nich świat edukacji i zabawy. Brzmi dość poważnie i groźnie? Na szczęście to tylko dorosła definicja, która w żaden praktyczny sposób nie przenosi swojej nadmiernej powagi do zajęć, które organizowane są dla pociech. Perfekcyjnie przygotowane eventy dla dzieci nie znajdą ani nudy, ani sztywnych i nie mających poparcia w rzeczywistości definicji.

Pamiętajmy, że nie ma dwóch takich samych osobowości, charakterów – słowem nie ma takich samych dzieci. Każde ma swoje zainteresowania, swoje wyobrażenia i pasje. To, co powoduje wielkie zaciekawienie u jednego, u innego będzie jedynie chwilowym, acz nie wartym uwagi. Tę ważną informację musimy wziąć pod uwagę zapisując latorośl na zajęcia dodatkowe.

Szachista artysta

Nuda zabija pierwotną i niczym niepohamowaną kreatywność u dzieci. Na szczęście rodzice doskonale o tym wiedzą i szukają dla swoich ukochanych pociech różnego rodzaju eventów dla dzieci, które pozwolą im spojrzeć na swoje zainteresowania w zupełnie inny, lepszy i ciekawszy sposób. Zabawa to w tym zakresie słowo klucz. Często niedoceniana i mylnie uważana za kompletną stratę czasu w rzeczywistości jest narzędziem do edukacji i zaproszeniem dziecka do poznawania i zdobywania kolejnej wiedzy.

Pamiętajmy jednak, że tematyczne eventy dla dzieci muszą odpowiadać zainteresowaniom naszego malca. To, że syn sąsiadki uwielbia robotykę, nie znaczy, że nasz będzie w niej tak samo zakochany – być może woli szalenie rozwijające szachy. Wybierając zajęcia dodatkowe nie patrzmy wyłącznie własnymi oczami, zróbmy to przez pryzmat naszego dziecka. To co dla nas może wydawać się atrakcyjne, dla niego może być po prostu nieciekawe. Efekt będzie odwrotny od zamierzonego, a zajęcia zamiast wciągać i pobudzać będą zniechęcały. Jeśli więc córka koniecznie chce budować konstrukcje, a syn ma zamiar zostać mistrzem malarstwa abstrakcyjnego postępujmy zgodnie z aktualnymi zainteresowaniami dzieci.

Najciekawsze Eventy dla dzieci organizuje Universytet Rozwoju

Categories Zdrowie i Uroda
zobacz wiecje zobacz zobacz