TOP

Co zrobić, jeśli lampa cofania LED przestanie działać?

Czasami zdarza się, że lampa cofania LED w samochodzie nagle przestaje działać. Co zrobić w takiej sytuacji i czy trzeba się jej koniecznie obawiać? Sprawdźcie razem ze sklepem Egkal.pl, jakie nieoczekiwane sytuacje mogą Was spotkań przy korzystaniu z pojazdów, dla których dobór właściwego oświetlenia jest kluczowy!

 

Światła cofania LED – kiedy gasną?

 

Przyczyną może być awaria połączeń kablowych, zdarza się to raz na jakiś czas w każdym samochodzie, który czynnie bierze udział w ruchu drogowym. Obecnie produkowane kable do lamp cofania LED (egkal.pl/lampy-cofania/219-p219-lampa-6-led-cofania-biala-12-24-v.html)  są w znacznie lepszej kondycji, niż ich odpowiedniki jeszcze sprzed kilkunastu lat. Mają dodatkowe powłoki wzmacniające z tworzywa sztucznego, co sprawia, że ulegają przerwaniu znacznie rzadziej i wolniej. Światła cofania LED gasną też w sytuacji, kiedy pojedyncze lampki z całego układu przestają działać. Zawsze lepiej jest zadbać o to, by oświetlenie samochodowe było kompletne. Za nieprzestrzeganie tej zasady grożą mandaty, a przecież nikt z nas nie przepada za stratami finansowymi. Często w chwili awarii nagle okazuje się, że wystarczy uzupełnić brakującą lampkę w światłach, aby znowu wszystko zaczęło działać jak należy. Zabieg ten nie jest zbyt skomplikowany i z pewnością nawet największy motoryzacyjny laik poradzi sobie z nim śpiewająco. Obudowy lamp samochodowych do cofania skonstruowane są tak, by można było je zdjąć i ponownie nałożyć już za pomocą jednego ruchu.

 

Lampy cofania LED – pomoc

 

Gdzie szukać pomocy, jeśli światła cofania LED odmówią nam działania? Dobrze jest mieć na podorędziu zaprzyjaźniony serwis samochodowy, w którym wymianę świateł cofania załatwimy od ręki. Jeśli musimy zmienić jedynie jedną lampkę lub część okablowania – koszty nie są zbyt wysokie. Nieco więcej zapłacimy za zupełnie nową lampę cofania, kiedy w czasie naprawy fachowcy poinformują nas, że niestety stara lampa już do niczego się nie nadaje. W kwestii zakupów zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem będą odwiedziny w sklepie Egkal.pl, niż kupowanie nowej lampy u mechanika, gdzie ceny często okazują się zawyżone i nieproporcjonalne do jakości towaru, jaki jest nam proponowany.

 

Światła cofania LED – pielęgnacja

 

Lampy mogą przestać działać przez zastosowanie zbyt drastycznych środków czyszczących. Zdarza się to bardzo rzadko, ale wymieniając zagrożenia, trzeba także wziąć pod uwagę tę ewentualność. Zbyt inwazyjna chemia pozostawia trwały ślad na kondycji i wyglądzie świateł. Na szczęście współczesne kosmetyki samochodowe przed wypuszczeniem na rynek poddawane są szczegółowym badaniom.

 

 

Categories Ciekawe
Sejf do kampera przyczepy na wymiar https://beesafe.pl/porady/jak-zaplacic-akcyze-za-samochod/ https://beesafe.pl/porady/adac/