TOP

Jaki fotel sprawi, że praca biurowa stanie się przyjemnością?

Odpowiednio dobrany fotel zapewni nam nie tylko komfort podczas pracy – dzięki niemu uda nam się zachować odpowiednią pozycję dla kręgosłupa. Niestety, wiele osób kupuje fotele do biura wyłącznie zwracając uwagę na ich cenę czy wygląd ogólny. To duży błąd, gdyż może skutkować pogorszeniem stanu zdrowia i bólami kręgosłupa. Jakie produkty zatem wybierać?

Fotele biurowe obrotowe w sklepach stacjonarnych i internetowych

Kupno fotela biurowego nie jest niczym trudnym – znajdziemy je w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Problemem może okazać się wybór konkretnego modelu. Zazwyczaj jest tak, że kupujemy oczami – interesuje nas wygląd zewnętrzny krzesła oraz jego cena (chociaż i to często pomijamy). Fotel ma być ładny – odpowiadają kupujący. Warto zdać sobie sprawę z faktu, że fotel musi być przede wszystkim dobrze wyprofilowany oraz wygodny. Istotne są materiały – stelaż powinien być odporny na koślawienie się, wykrzywianie. Materiały obiciowe tworzy się najczęściej z tkanin bawełnianych z domieszką włókien syntetycznych. Dzięki takiej mieszance możemy mieć pewność, że fotele biurowe obrotowe na długo zachowaj piękny wygląd a tapicerka będzie odporna na wnikanie brudu, ścieranie. Wysokiej jakości krzesła, wykonane przez doświadczonych projektantów, znajdziemy na stronie krzesloteka.pl.

Profilowanie krzesła oraz możliwość regulacji elementów

Większość krzeseł i foteli biurowych posiada możliwość regulowania wysokości siedziska, odchylenia oparcia czy podłokietników. Takie dopasowanie fotela do siebie to pierwszy krok do wygodniejszej i efektywniejszej pracy. Wiele firm zaproponuje swoim klientom również profilowane oparcia z wypustkami, których zadaniem jest delikatne masowanie pleców użytkownika. Dzięki nim możliwe jest także rozluźnienie mięśni okalających kręgosłup.

Categories Dom i Wnętrze
niatedlumbardisc.net icalcom.pl za.edu.pl