TOP

Pomysły na udaną imprezę karnawałową

Karnawał to czas, w którym właściwie każdy dzień jest stosowną okazją do dobrej zabawy. Warto zatem nie szczędzić sił i wyszaleć się solidnie, aby mieć pozytywną energię na cały rok. Możemy wybrać się na imprezę klubową lub wytworny bal karnawałowy, ale warto również pomyśleć o samodzielnym zorganizowaniu imprezy karnawałowej, wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi – może to być niezapomniany wieczór, zwłaszcza jeśli zaplanujemy wszystko z nutą kreatywności. Oto kilka pomysłów na karnawałowe szaleństwa.

Lata 20, lata 30…

Marzyliście kiedyś o imprezowaniu w stylu Gatsby’ego? Dwudziestolecie międzywojenne to bez wątpienia jeden z najbardziej inspirujących okresów w tematyce imprezowej. Na imprezę w klimacie lat 20. musimy przede wszystkim elegancko się ubrać: panie w powłóczystych, długich sukniach z odkrytymi plecami, w kabaretkach i w naszyjnikach z pereł oraz obowiązkowo ze stylowym wężem boa z piór. Na włosy możemy założyć charakterystyczną dla tamtych lat opaskę lub mały kapelusik. Panowie w eleganckich garniturach lub we frakach. Styl lat 20. powinien przejawiać się także w wystroju sali balowej i oczywiście w muzyce: jazzowe standardy odtwarzane z płyt winylowych to element, którego nie może zabraknąć.

Bal przebierańców

Choć bal przebierańców wielu osobom kojarzy się z imprezami dla dzieci, to jednak dorośli również mogą świetnie bawić się w wymyślnych kostiumach. Przyjęcie kostiumowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają pewien dystans do siebie i lubią puścić czasem wodze fantazji, by przebrać się za Pippi Pończoszankę, Batmana czy choćby za brokuł lub choinkę – wyobraźnia jest nieograniczona, więc możemy naprawdę zaskoczyć naszych znajomych.

Impreza tematyczna

Jeżeli mamy grupę znajomych o bardzo podobnych zainteresowaniach, ciekawym wyjściem będzie impreza tematyczna. Motywem przewodnim może być właściwie wszystko – w zależności od tego, jaką mamy pasję. Możemy urządzić imprezę w klimatach podróżniczych, filmowych czy literackich albo w stylu nawiązującym do konkretnego kraju czy regionu. Miłośnicy żeglarstwa mogą zorganizować przyjęcie w marynarskim stylu, połączoną ze wspólnym śpiewaniem szant. Na tego typu imprezie główną rolę w tworzeniu odpowiedniego nastroju odgrywają nie tyle stroje uczestników, co dekoracje sali czy stołów i potraw. Można wymyślić również niebanalne nazwy drinków czy dań, nawiązujące do tematu imprezy i wydrukować (lub zrobić ręcznie) specjalne menu na ten wieczór.

Eleganckie przyjęcie w klimacie glamour

Osoby, które cenią sobie szyk i wytworne bankiety, mogą zorganizować imprezę w eleganckim stylu glamour. W takiej sytuacji kluczowe znaczenie ma wystrój sali, w której odbywa się przyjęcie. Nienagannie nakryte stoły, białe lub kremowe obrusy, efektowne bukiety i urokliwe świeczki – to podstawa. W kolorystyce powinien dominować tzw. brudny róż oraz pudrowe i pastelowe, jasne odcienie. Na przyjęcie glamour najlepiej ubrać się w klasyczny strój wieczorowy, według dress code’u black tie czy white tie. Jak podkreślają doradcy z http://alkohole.eurocash.pl/, na takiej imprezie nie może również zabraknąć trunków w najwyższej półki, odpowiednio dopasowanych do potraw.

 

 

 

Categories Ciekawe
https://gosciniecmurckowski.pl https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ zobacz wiecej