TOP

Plafony sufitowe to wygląd i oszczędność

W ofercie salonów oświetleniowych znaczną część asortymentu stanowią plafony sufitowe. Ten typ oświetlenia zdobywa na popularności, ponieważ łączy w sobie wiele zalet, na czele z wyglądem i oszczędnościami w rachunkach za prąd. Warto rozważyć użycie plafonów sufitowych, nawet jeśli do tej pory miało się żyrandole.

Ekonomiczne zalety plafonów sufitowych

Wymienianie licznych zalet zastosowania jako oprawy oświetleniowej plafonów sufitowych warto zacząć od strony ekonomicznej. Dotyczy to szczególnie plafonów ledowych. Coraz powszechniejsze są plafony sufitowe zintegrowane, jednakże do plafonów na żarówki też można zastosować nowoczesne świetlówki ledowe.

Plafon z ledami daje w efekcie wymierną korzyść finansową. Przy takiej samej ilości światła rachunek za prąd będzie dużo mniejszy. Przy obecnych wysokich cenach prądu to argument nie lada. Im większy metraż pomieszczeń, tym większa oszczędność.

Praktyczne zalety plafonów sufitowych

Na praktyczne zalety co do finansów można spojrzeć od drugiej strony. Dzięki mniejszemu poborowi energii można mieć w domu więcej światła w tej samej cenie, ale najczęściej i tak wciąż dużo niższej niż przy świetlówkach, halogenach czy żarówkach żarowych. Jeśli zaś chodzi o plafony sufitowe na żarówki, to można wręcz przebierać pod względem liczby punktów świetlnych, począwszy już od jednego.

Zintegrowane LED-y wpłynęły też na to, że plafony zyskały zdecydowanie na wyglądzie. Kto lubi minimalizm, bez problemu znajdzie plafony sufitowe o smukłych kształtach, co doda atrakcyjności każdemu pomieszczeniu.

Wizualne zalety plafonów sufitowych

Do ważnych zalet plafonów montowanych na suficie należą też względy estetyczne. Plafony sufitowe potrafią mieć niezwykle wyszukane wzornictwo, choć najczęściej mają design w stylu nowoczesnym pasującym do takich i minimalistycznie urządzonych pomieszczeń.

Zróżnicowane wzornictwo to kolejny atut plafonów sufitowych. Można je stosować nie tylko w mieszkaniach, ale bezproblemowo można dopasować również do pomieszczeń w obiektach użyteczności publicznej, jak biura, gabinety, salony i inne.

Categories Ciekawe