TOP

Na jaką metodę zdobienia paznokci warto się zdecydować, marząc o trwałym manicure?

Wiele kobiet regularnie odwiedza swoją kosmetyczkę, chcąc zadbać o piękno swoich dłoni i paznokci. Aby jednak cieszyć się manicure przez dłuższy czas, zamiast tradycyjnego lakieru warto postawić na nowoczesne i trwałe metody, takie jak metoda akrylowa zdobienia paznokci, metoda żelowa lub manicure hybrydowy.

Na czym polega manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy bije rekordy popularności w ciągu ostatnich kilku lat. Klientki podkreślają, że doceniają go ze względu na cenę (niższą niż w przypadku manicure żelowego lub akrylowego) oraz szybkość aplikacji. Cała usługa trwa niewiele ponad godzinę, a efekty utrzymują się nawet do miesiąca – zależą one w dużej mierze od tempa wzrostu paznokcia oraz preferencji danej kobiety.Aplikacja manicure hybrydowego przypomina użycie tradycyjnego lakieru. Manikiurzystka po uprzednim przygotowaniu płytki paznokcia nakłada na niego lakier hybrydowy, po czym umieszcza dłoń klientki w lampie na 1-2 minuty. Warto podkreślić, że aplikacja tego rodzaju manicure może mieć miejsce w domu, a nawet możliwe jest jego samodzielne wykonanie.

Co charakteryzuje manicure żelowy?

Manicure żelowy stwarza bardzo wiele możliwości zdobień. Pod warstwami żelu umieścić można cekiny, brokat lub inne dekoracje, co sprawia, że na paznokciach klientki mogą powstać niepowtarzalne wzory. Jest to jednak metoda czasochłonna – jej wykonanie może zająć nawet kilka godzin.Podobnie jak paznokcie hybrydowe, manicure żelowy może utrzymać się na paznokciach nawet kilka tygodni. Warto jednak podkreślić, że żel jest dość podatny na uszkodzenia mechaniczne. Z tego powodu konieczne może okazać się jego uzupełnienie kilka dni po wykonanej usłudze. Niewątpliwą zaletą tego manicure jest bezzapachowa aplikacja.

Czym charakteryzuje się metoda akrylowa zdobienia paznokci?

Manicure akrylowy należy do najtrwalszych metod zdobienia paznokci. Dobrze nałożony utrzymuje się nawet do 4 tygodni w nienaruszonym stanie. Z tego względu polecany jest kobietom, których paznokcie narażone są na uszkodzenia w czasie wykonywania obowiązków zawodowych lub prac domowych.Podobnie jak w przypadku manicure żelowego, sam proces aplikacji jest dość czasochłonny, jednak długie utrzymywanie się takiego zdobienia rekompensuje czas spędzony w gabinecie kosmetycznym. Usłudze może towarzyszyć jednak nieprzyjemny zapach, który jest efektem nakładania i wysychania akrylu. Ze względu na fakt, że aplikacja wymaga dużej precyzji i doświadczenia, zabieg ten wykonywany jest przez profesjonalną manikiurzystkę. Nie jest to manicure, który klientka może wykonać samodzielnie.

Wybór manicure to indywidualna decyzja każdej kobiety. Znając jednak charakterystykę dostępnych metod, łatwiej zdecydować jakie cechy zdobienia paznokci są dla danej osoby najważniejsze. Chcąc uzyskać możliwie trwały efekt, który będzie miał pozytywny wpływ na płytkę paznokcia, chroniąc ją przed czynnikami zewnętrznymi, warto postawić na metodę akrylową zdobienia paznokci.

Więcej informacji znajdziesz na stronie paznokcie akrylowe.

Categories Zdrowie i Uroda
upe-printco.pl gesduo.com splanet4haiti.org