TOP

Laserowe odmładzanie skóry – poznaj laser pikosekundowy

Laserowe odmładzanie skóry to mało inwazyjna metoda usuwania zmarszczek oraz innych niedoskonałości. Wypróbuj zabieg laserem pikosekundowym.

Laserowe odmładzanie skóry – czym wyróżnia się laser pikosekundowy?

Laserowe odmładzanie skóry to jedna z najmniej inwazyjnych metod stosowanych w celu usunięcia zmarszczek oraz innych niedoskonałości. Dostępnych jest wiele laserów, które służą do odnowy skóry. Na szczególną uwagę zasługuje technologia pikosekundowa. Laser ten wykorzystuje bardzo krótkie impulsy, które docierają do głębokich warstw skóry, uruchamiając procesy naprawcze, m.in. produkcję kolagenu. Zabieg jest mało inwazyjny, a efekt odmładzający bardzo zadowalający. Co warto wiedzieć na temat lasera pikosekundowego? Wyjaśniamy.

Co to jest laserowe odmładzanie skóry?

Laserowe odmładzanie twarzy to zabieg wykonywany w celu poprawy tekstury i wyglądu skóry. Celuje on w różne niedoskonałości związane ze starzeniem się skóry, takie jak:

  • zmarszczki,
  • wiotkość skóry,
  • przebarwienia,
  • blizny,
  • poszerzone pory,
  • zmiany barwnikowe.

Na rynku dostępny jest szereg urządzeń, przy pomocy których wykonuje się laserowe odmładzanie skóry – z wielu z nich skorzystasz w katowickiej Klinice Miracki. W zależności od wieku i potrzeb skóry lekarz medycyny estetycznej wybiera odpowiedni rodzaj lasera. Jednym z najbardziej uniwersalnych – odpowiednich zarówno do płytkich, jak i głębokich zmarszczek – jest laser pikosekundowy.

Celem laserowego odmładzania skóry jest stymulacja kolagenu do przebudowy poprzez spowodowanie wielu małych uszkodzeń w jej strukturze. Laser pobudza zewnętrzne i wewnętrzne warstwy skóry do działania, resztą organizm zajmuje się sam, dzięki czemu efekty zabiegu są bardzo naturalne. Po ingerencji laserowej stopniowo powstają nowe włókna kolagenowe, które napinają i wzmacniają skórę, redukując zmarszczki oraz inne niedoskonałości.

Cechy charakterystyczne lasera pikosekundowego

Laser pikosekundowy to urządzenie, które wykorzystuje technologię najkrótszego impulsu w laseroterapii. Pikosekunda to jedna bilionowa część sekundy, a więc jest ona 1000 razy krótsza od nanosekundy stosowanej w starszych laserach. Dzięki temu rozwiązaniu laser pikosekundowy znakomicie radzi sobie w usuwaniu tatuażu, ale jak się okazuje, również w odmładzaniu skóry. Aplikacja energii w tak krótkim czasie wywołuje zjawisko fotomechaniczne, co prowadzi do powstania fali uderzeniowej, która uszkadza w kontrolowany, precyzyjny sposób skórę, pobudzając ją do wzmożonej syntezy kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za elastyczność i jędrność skóry. Ogromna dawka energii dostarczona przez laser pikosekundowy w ultrakrótkim czasie pobudza skórę do regeneracji, zmieniając strukturę białek. Dzięki temu przy pomocy tego urządzenia można pozbyć się zarówno płytkich, jak i głębszych zmarszczek.

Laserowe odmładzanie twarzy – dlaczego warto?

Laserowe odmładzanie skóry sprawdza się idealnie w usuwaniu wszelkiego rodzaju zmarszczek, także tych znajdujących się w najdelikatniejszych miejscach, np. w okolicach oczu i ust. Zabieg laserem pikosekundowym jest minimalnie inwazyjny – nie dochodzi do przegrzania skóry, procedura jest mało bolesna, a rekonwalescencja bardzo krótka.

Skóra po zastosowaniu lasera pikosekundowego jest gęsta, elastyczna i jędrna. Twarz już po jednym zabiegu staje się odświeżona, zrewitalizowana, napięta i promienna. 

Efekty po serii zabiegów mogą utrzymywać się nawet przez kilka lat, jeśli zdecydujemy się na wykonywanie sesji podtrzymujących w wyznaczonych przez lekarza terminach. Liczba oraz częstotliwość zabiegów potrzebnych do osiągnięcia optymalnych rezultatów zależy od indywidualnych predyspozycji. Plan leczenia ustala specjalista medycyny estetycznej.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Categories Zdrowie i Uroda