TOP

Czym jest skituring i dlaczego warto zainteresować się tym sportem

Polacy coraz częściej decydują się na aktywne spędzenie zimy. Zimne miesiące nie muszą oznaczać już wegetacji w domu pod kocem – lepiej wykorzystać ten czas na wyjazdy w góry, w których można naprawdę doskonale się bawić i podziwiać piękne krajobrazy.

Czym jest skitouring i dlaczego warto się nim zainteresować

Jeden ze sposobów spędzania czasu aktywnie w górach to skitouring. Nie jest to nowy sport, a wręcz przeciwnie – sposób charakterystyczny dla niego ludzie poruszali się po górach od wieków. Skitouring to po prostu połączenie chodzenia po górach z nartami, z elementami podchodzenia pod wyższe wzniesienia, oraz zjazdów bardzo często po dziewiczym śniegu. Czym jest ów dziewiczy śnieg? To śnieg, po którym nikt nigdy wcześniej nie zjeżdża. W skitouringu nie jeździ się zatem po klasycznym stoku. To sport dający zatem bardzo dużo urozmaicenia. Potrzebne są do niego odpowiednie narty skiturowe Atomic, które łączą w sobie cechy nart biegowych oraz cechy nart zjazdowych. Muszą być zatem odpowiednio lekkie, aby podchodzenie nie było męczące ze względu na dużą wagę sprzętu, ale też zwrotne do zjazdów w dół.

Sprzęt potrzebny do skitouringu

Dobre narty skiturowe Atomic to jedna z najważniejszych inwestycji w sprzęt do uprawiania tego sportu. Oczywiście modeli nart skiturowych jest bardzo dużo, mogą one różnić się między sobą trochę wagą, niektóre dedykowane są trochę bardziej do pochodzenia, na innych zaś będzie się lepiej zjeżdżało. Trzeba wybrać narty adekwatne do swoich potrzeb, ale też znać odrobinę trasy i ich wymagania, po których zamierza się najczęściej jeździć. Do nart obowiązkowo trzeba jeszcze dokupić inne elementy, takie jak foki, wiązania oraz buty. Potrzebne też jest odpowiednie ubranie, gogle narciarskie oraz kijki, oraz wygodny plecak, do którego te kijki można przypiąć. Dzięki temu podczas zjazdu nie będą one przeszkadzały. Dobrej jakości sprzęt narciarski oraz dodatkowe akcesoria to gwarant bezpieczeństwa w górach, ale też po prostu lepszej zabawy. Warto o tym pamiętać i nie oszczędzać właśnie na tym, na przykład na rzecz wyjazdu w ciekawsze i droższe miejsca w Europie.

Co daje skitouring

Co w ogóle daje skitouring? Dlaczego warto zainteresować się tym sportem zimowym? Z pewnością jest on dużo bardziej urozmaicony niż klasyczne narciarstwo zjazdowe albo klasyczne narciarstwo biegowe. To bowiem doskonałe połączenie tych dwóch dyscyplin, dające mnóstwo frajdy. Skitouring to sport pozwalający na doświadczenie pięknej zimy w górach. Daje odpowiednio dużo czasu na delektowanie się pięknymi krajobrazami, na wspaniałe doświadczenia zjazdu, ale też na tak przyjemna zmęczenie związane z podchodzeniem. Jednym słowem to idealna mieszanka relaksu i sportowych wyzwań.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/3_atomic.

Categories Zdrowie i Uroda
https://beesafe.pl/porady/adac/ https://beesafe.pl/porady/ile-sie-czeka-na-prawo-jazdy/ zobacz