TOP

Mycie zębów – elektryczna szczoteczka do zębów

Rozwój nowych technologii widać obecnie w każdej dziedzinie życia, nie ominęła także stomatologii. Elektryczne szczoteczki do zębów stały się niemalże normą, goszczą bowiem w coraz większej ilości domów. Ich zaletą z pewnością jest przede wszystkim znacznie szybsze działanie i tym samym o wiele lepsze efekty, jak mowa o czyszczeniu zębów. Dlatego też nie dziwi fakt, że tego typu szczoteczki wypierają z rynku tradycyjne, ich cena bowiem z każdym rokiem jest coraz bardziej atrakcyjna.

Na baterie czy na akumulator

Elektryczne szczoteczki do zębów to niezwykle szeroki wybór, także jak chodzi o formę ich zasilania. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje – szczoteczki zasilane wymiennymi bateriami lub też wbudowanymi w nie akumulatorami. Te pierwsze wymagają sprawdzania stanu baterii i ich wymiany w sytuacji, gdy ich działanie nieco słabnie. Tego problemu nie ma w przypadku szczoteczek z wbudowanymi akumulatorami, wystarczy je bowiem odstawić na ładowarkę aby mieć pewność, że przy kolejnym użytkowaniu będzie w pełni naładowana. Dla dzieci doskonale sprawdzają się szczoteczki na baterie. Maluchy bowiem często zapominają o tym, aby szczoteczki odstawić do ładowania i tym samym nie mają one potem odpowiedniej mocy. Wymiana baterii co pewien czas sprawia, że tego problemu nie będzie.

Odpowiednia główka i regularna wymiana

Dostępne na rynku szczoteczki elektryczne mają wymienne główki. W przypadku więc zużycia się włosia na szczoteczce wystarczy wymienić jedynie główkę, bez potrzeby wymiany całej szczoteczki. Dobierając je należy, podobnie jak w przypadku tradycyjnych szczoteczek zwrócić uwagę na wielkość główki jak również twardość włosia. Niektóre modele posiadają kolorowe włosie, które wraz z używaniem szczoteczki traci barwę. Producenci wówczas zalecają wymianę główki w momencie, gdy kolorowe włoski stracą barwę nawet jeżeli szczoteczka wygląda całkiem dobrze.

Osłabienie włosia powoduje, że nie ma ono tak dobrych właściwości czyszczących jak nowa główka, dlatego też wymiana w takim momencie jest jak najbardziej wskazana. Jeżeli ktoś decyduje się na zakup pierwszej szczoteczki elektrycznej, musi wziąć pod uwagę siłę jej działania. Warto więc wybrać taką szczoteczkę, której włosie jest nieco bardziej miękkie niż w stosowanej dotychczas tradycyjnej szczoteczce. Dzięki temu można uniknąć podrażnień dziąseł. Ponadto dobrze jest wybierać modele szczoteczek, posiadające możliwość regulacji siły czy ilości obrotów. Dzięki temu można te parametry dopasować do swoich potrzeb i tym samym mieć pewność odpowiedniego mycia zębów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie profimed.com/katalog/szczoteczki-do-zebow

Categories Ciekawe