TOP

Gokarty: zabawa dla każdego

Osoby odwiedzające Trójmiasto często planują zwiedzić je z perspektywy siodełka rowerowego. To nic nadzwyczajnego – od kilku lat nad morzem prężnie działa sieć wypożyczalni rowerów Veloking, mająca swoje punkty w ciekawych dla turystów miejscach. W Trójmieście najwięcej punktów najmu znajduje się na trasie Sopot-Jelitkowo-Gdańsk Brzeźno, czyli dokładnie wzdłuż znanej ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż linii brzegowej. Turyści chętnie wypożyczają rowery, by spędzać czas nad morzem aktywnie, a przy okazji zwiedzić najbliższe (ale i nieco dalsze!) okolice.

Nowość – gokarty!

Jakiś czas temu Veloking.pl wprowadził do swojej oferty gokarty na pedały. Najpierw pojazdy te pokochały dzieci. Maluchom tak bardzo spodobała się jazda nimi, że wiele z nich zaczęło namawiać rodziców na zakup własnego pojazdu. Pierwotnie dorośli nie rozumieli fenomenu czterokołowców, dopóki sami na nie nie wsiedli. Okazało się, że część z nich równie mocno pokochała gokarty na pedały jak maluchy. Gokart jest o wiele wygodniejszy niż rower, zwłaszcza na długich trasach. Pojazd ma wygodne siedzenie, przyjmuje się na nim bardziej komfortową pozycję. Jednak najważniejsze jest to, że gokarty są o wiele stabilniejsze i bezpieczniejsze niż rowery. Pojazd naprawdę ciężko jest przewrócić. To sprawia, że można nim wjechać nawet w trudny teren, a na pewno sobie z nim poradzi, o ile tylko starczy nam sił w nogach. Gokart nie wymaga też tak dużego skupienia podczas jazdy jak rower, przez co jazda nim jest naprawdę odprężająca. Wypożyczalnie Veloking oferują turystom również gokarty dwuosobowe i rodzinne, wspomagane elektrycznie. Pedałowanie ramię w ramię sprawia ogromną frajdę i pozwala spędzić czas nad morzem w nowy, ekscytujący sposób.

Czy warto zmienić rower na gokart?

Na to pytanie trudno odpowiedzieć. Wybór pojazdu zależy od indywidulanego gustu. Osoby zakochane w lekkich i zwinnych jednośladach zazwyczaj twierdzą, że nie ma to jak rower. Część z nich jednak czasami daje się namówić na wynajęcie gokarta i okazuje się, że raz na jakiś czas z przyjemnością zasiadają jako kierowcy czterokołowca. Część z kolei przepada bez reszty – chociaż pozostają wierni swojemu rowerowi w miejscu zamieszkania, tam gdzie się da, wynajmują gokart. Jazda nim sprawia im po prostu dziecięcą frajdę i polecają wycieczki gokartami każdemu, kto chce aktywnie spędzać czas nad morzem. Na pewno warto chociaż raz w życiu spróbować jazdy gokartem na pedały, aby wyrobić sobie własne zdanie.

Categories Zdrowie i Uroda
https://rain-shine-sweet.com zobacz wiecej zobacz wiecej