TOP

Czym jest analiza plemników w nasieniu?

Badanie spermy znane jest również jako test liczby plemników. Analizuje ono zdrowie i zdolność do życia plemników mężczyzny. Nasienie to substancja zawierająca plemniki oraz inne substancje cukrowe i białkowe, które są uwalniane podczas wytrysku. Badanie plemników mierzy trzy główne czynniki zdrowia nasienia, takie jak liczba plemników, ich kształt plemnika oraz ruchliwość. Zapewniające dokładne badanie nasienia Katowice są miastem, w którym można je przeprowadzić w wielu nowoczesnych klinikach.

Badanie plemników

Lekarze często przeprowadzają dwa lub trzy oddzielne badania plemników, aby uzyskać dobre pojęcie o stanie nasienia. Testy powinny być przeprowadzane w odstępie co najmniej siedmiu dni w ciągu dwóch do trzech miesięcy. Liczba plemników może się zmieniać codziennie. Pobranie średniej z próbek nasienia może dać najbardziej rozstrzygający wynik. Badanie plemników jest często zalecane, gdy pary mają problemy z zajściem w ciążę. Badanie pomoże lekarzowi ustalić, czy mężczyzna jest niepłodny.

Analiza nasienia po wazektomii

Mężczyźni, którzy przeszli wazektomię, poddają się analizie nasienia, aby upewnić się, że w nasieniu na pewno nie ma plemników. W wazektomii kanały, które wysyłają plemniki z jąder do prącia są cięte i uszczelniane jako stała forma zabezpieczenia. Po wazektomii lekarze często zalecają, aby mężczyźni wykonywali badanie spermy raz w miesiącu przez trzy miesiące, aby upewnić się, że żywe plemniki nie są już obecne w nasieniu. W dziedzinie takiej jak badanie nasienia Katowice są w stanie zapewnić najwyższy poziom usług.

Zdobycie dobrej próbki

Dwa główne czynniki są kluczowe dla posiadania dobrej próbki do badań spermy. Po pierwsze nasienie musi być utrzymywane w temperaturze ciała. Jeśli zrobi się zbyt ciepło lub zbyt zimno, wyniki będą niedokładne. Po drugie, nasienie musi zostać dostarczone do placówki przeprowadzającej testy w ciągu 30 do 60 minut od opuszczenia ciała. Niektóre czynniki mogą negatywnie wpłynąć na badanie spermy to na przykład nasienie wchodzące w kontakt ze środkiem plemnikobójczym, błąd technika laboratoryjnego lub zanieczyszczenie próbki.

Wyniki badania spermy

Nie ma znanych zagrożeń związanych z analizą nasienia. Jeśli wyniki badania plemników nie mieszczą się w normalnych granicach, lekarz może próbować ustalić, czy pacjent przyjmuje substancje, które mogą wpływać na liczbę plemników, takie jak na przykład alkohol, kofeina czy zioła, takie jak ziele dziurawca. Również zażywanie narkotyków i palenie tytoniu może dać odbiegający od normy wynik podczas badania spermy. Oferujące profesjonalne badanie nasienia Katowice to miasto, w którym tego typu testy przeprowadzane są regularnie.

Categories Ciekawe
https://wiecznauroda.pl https://alp-link.com zobacz o podstawy do znaków drogowych