TOP

Gdzie jechać na wakacje, kiedy brakuje pomysłów?

Czasem nagle budzisz się i stwierdzasz, że nie masz pojęcia, gdzie chciałbyś w tym roku pojechać na wakacje oraz że urlop zbliża się wielkimi krokami. Jeśli w takich sytuacjach zwyczajnie brakuje ci pomysłów na dobrą miejscówkę, najlepiej jest wybrać wakacje w górach. Dlaczego właśnie góry? Powodów jest naprawdę dużo.

Dlaczego warto jechać w góry?

Nad morzem – nieważne, w jakim miejscu na wybrzeżu, wszystkie widoki zawsze będą podobne do siebie – a więc mamy morze, plażę różnej szerokości, sklepiki, deptak, uliczki. W górach znajdziesz zdecydowanie większą różnorodność, ponieważ każde miejsce, nawet w obrębie jednego pasma górskiego, różni się znacząco od innych. Tutaj też znajdziesz całoroczne atrakcje turystyczne, których nad morzem zwykle brakuje. Nie musisz również decydować się na nieciekawe miejsca noclegowe.

W górach jest taniej?

Niektórym wydaje się, że zarówno morze, jak i góry są tak samo drogie – faktycznie tak jest jedynie w największych turystycznych miastach, jeśli idzie o góry – na przykład w Zakopanem. W innych górach oraz miejscowościach ceny są co najmniej umiarkowane, na przykład za noclegi w Karpaczu zapłacisz już od piętnastu złotych za osobę, jeśli wybierzesz prywatne kwatery, nieco więcej zaś w przyjemnych, górskich pensjonatach z prawdziwym klimatem.

Categories Ciekawe