TOP

Inspiracje na taras jesienią

Jesień to świetny czas na to, aby spędzić ostatnie ciepłe popołudnia na świeżym powietrzu. Ułatwi nam to odpowiednio zaaranżowany taras. Decydując się na chwile na tarasie zadbajmy przede wszystkim o nasz komfort i zdrowie. Jakie elementy będą niezbędne jesienią?

Wybierz meble i dodatki

Aby móc cieszyć się piękną pogodą konieczne są odpowiednie meble. Jeśli dotychczasowy komplet mebli ogrodowych czy tarasowych posiada widoczne oznaki użytkowania warto zastanowić się nam nowymi meblami. Szczególnie okres ostatnich dni lata jest do tego doskonały, gdyż topowi producenci proponują nam liczne zniżki i rabaty. Wybierając meble idealne dla siebie warto zastanowić się, czy bardziej przypadnie nam do gustu minimalizm mebli aluminiowych czy też interesujące wzory mebli technorattanowych. Oba tworzywa odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia i działanie wody.

Aby cieszyć się większą wygodą warto wybrać dedykowane do konkretnych kompletów poduszki i siedziska. Ich tapicerowanie tworzone jest z materiałów odpornych na wnikanie brudu. Do kompletu powinniśmy wybrać także kilka koców, którymi możemy się opatulić. Inspiracje na taras znajdziemy w sieci, na stronach producentów czy w katalogach wnętrzarskich.

Kiedy zakończymy sezon…

Kiedy chłody rozgoszczą się na dobre warto pomyśleć o tym, jak zabezpieczyć meble ogrodowe i parasol przed wilgocią i zmiennymi warunkami pogodowymi. Najlepszym rozwiązaniem okażą się pokrowce na meble, wykorzystywane właśnie w okresie jesiennym i zimowym. Pokrowce tworzone z tkanin o opatentowanej strukturze skutecznie ochronią strukturę mebla przed wnikaniem wilgoci czy brudu. Pokrowce posiadają ściągacze przy rogach, przez co możliwe jest dokładniejsze dopasowanie tkaniny do powierzchni mebla. Specjalistyczna technologia minimalizuje także proces kondensacji wilgoci na powierzchni mebla, która mogłaby powodować pojawianie się pleśni.

Categories Dom i Wnętrze