TOP

Stoliki drewniane

Sztuka współczesna w dużej mierze bazuje na dekonstrukcji, także siebie samej, na odsyłaniu do historii. Tego typu działania przeprowadza się nie tylko w galeriach nowoczesnych, ale też we wnętrzach, w przestrzeni codzienności. Dzisiejsze aranżacje wnętrzarskie i designerskie meble są tego najlepszym przykładem. Potwierdzają tę zasadę stoliki z drewna, których projektanci bardzo często tradycyjny materiał pojmują jako tworzywo dla awangardowych realizacji.

Designerskie stoliki drewniane

Stoliki drewniane to wciąż meble klasyczne, oparte na tradycyjnym wzornictwie. Doskonale dopełniające na przykład eleganckie komplety mebli tapicerowanych. Ale stoliki z drewna to także coraz częściej śmiały projekt i nieszablonowa realizacja w duchu sztuki awangardowej. Na stronie notodo.pl znajdziemy stoliki klasyczne jak i te w pełni designerskie.

Stoliki drewniane w nowoczesnych odsłonach

Dzisiejsze wnętrze musi nie tylko służyć wygodzie życia codziennego. Ale przede wszystkim ma zachwycać. Tylko czym tak naprawdę jest dzisiaj zachwyt? Co nam się podoba i co nas autentycznie zachwyca? Elegancka klasyka połączona z awangardową sztuką, która niesie ze sobą efekt zaskoczenia. Jak to pogodzić?  Uda się to zrobić, gdy wybierzemy intrygujący mebel jak stolik będący kompozycją drewna i czystego hartowanego szkła. Stolik, którego podstawę tworzą połączone ze sobą pionowo gałązki drewna tekowego, stanie się dominantą nowoczesnej aranżacji wnętrzarskiej.

Podobnie jak zaskakujący stolik z drewna palisandrowego, w kształcie litery „Z”, który można też przewrócić. Mebel intrygujący i poruszający trochę niczym rzeźba. Nawiązujący poniekąd do kubistycznej koncepcji patrzenia na daną rzecz z wielu stron. Z całą pewnością łączący elegancję z artyzmem.

Categories Dom i Wnętrze
Fotele wiszące zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/raport-tuv/