TOP

Dom od dewelopera czy od osoby prywatnej?

Coraz częściej wiele osób decydujących się na zakup swojego wymarzonego domu nie wie, czy kupować tą nieruchomość od osoby prywatnej, bądź też od dużego dewelopera. Zatem jakie są wady oraz zalety takich rozwiązań i na co warto się zdecydować?

Popularne domy od dewelopera

W ostatnim czasie bardzo wiele osób decyduje się na zakup nieruchomości od dewelopera. Jest to nowe budownictwo, które często sprzedaje się już podczas samej budowy danej nieruchomości. Niewątpliwą zaletą tego typu rozwiązań jest fakt, iż takie domy są wykonane z nowoczesnych materiałów.

Jednak wciąż niewiele osób może pozwolić sobie na ich zakup, ponieważ są dosyć drogie. Ich cena często jest nawet trzy razy większa od nieruchomości, którą sprzedaje osoba prywatna.

Domy od osoby prywatnej

Z kolei nieruchomości, które są sprzedawane przez osobę prywatną często są już budynkami mającymi kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Z tego powodu są znacznie tańsze niż nieruchomości, które oferują nam deweloperzy.

Jednak należy mieć świadomość, iż zanim podejmiemy ostateczną decyzję o zakupie takiego budynku, powinniśmy dokładnie obejrzeć go z fachowcem który określi, czy nie musimy włożyć dużo pieniędzy w jego remont.

Rodzaj domu w zależności od naszych funduszy

Przede wszystkim decydując się na zakup nieruchomości wiele osób bardzo dużą wagę przykłada do jej ceny.

Dlatego jeżeli nie mamy zbyt wielu funduszy na jej zakup, warto zdecydować się na budynek na przedmieściach miasta przykładowo Wrocławia lub też na wsi. Z kolei jeżeli nasz budżet jest nieograniczony lub też kupujemy daną nieruchomość z zamiarem inwestycji na długie lata, warto zakupić ją bezpośrednio od dewelopera.

Nie da się ukryć, iż dla wielu osób, które decydują się na wzięcie kredytu na zakup wspomnianej nieruchomości często najlepszym rozwiązaniem okazuje się jej zakup od osoby prywatnej. Taki dom jest zdecydowanie tańszy. Jednak należy pamiętać, iż często może być w złym stanie. Dlatego możemy w jego remont włożyć tyle samo pieniędzy, ile w zakup nowej nieruchomości.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Modernbud

Categories Biznes