TOP

Terapia małżeńska, czyli jak podnieść się po zdradzie

Udane relacje w związku są bardzo ważne dla obojga partnerów. Pozwalają czuć się bezpiecznie i wierzyć, że idziemy przez życie z osobą, na którą zawsze możemy liczyć. Czasem jednak bywa, że w relacji dwojga ludzi zaczyna dziać się źle i poczucie bezpieczeństwa zostaje zachwiane. Natłok obowiązków, brak chwili dla siebie nawzajem i inne trudności dnia codziennego mogą sprawić, że w związku zaczynają pojawiać się pewne problemy. Warto wtedy szczerze ze sobą rozmawiać i na bieżąco wyjaśniać zaistniałe sytuacje. Co jednak zrobić, kiedy w związku dwojga ludzi pojawiła się osoba trzecia, która zachwiała dotychczasowym spokojem?

„Krajobraz” po zdradzie

Zdrada jest zawsze trudnym momentem dla wszystkich par. Wiele z osób, które zostały w ten sposób zranione, decyduje się na rozstanie. Są jednak i takie, które chcą walczyć o szczęście, zarówno swoje, jak i ukochanej osoby. Naprawienie związku po zdradzie jednego z partnerów, jest zazwyczaj zadaniem bardzo trudnym, wymagającym czasu i zaangażowania ze strony obu osób. Nie można oczekiwać, że, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wszystko naprawi się samo. Często między dotąd bliskimi partnerami pojawia się przepaść – zarówno w relacjach codziennych, jak i w zbliżeniach intymnych, o czym opowiada również ten artykuł na kreatywna.pl.

Różne konsekwencje zdrady

Kiedy wszystkie sprawy czy żale zostały wyjaśnione, a małżonkowie są pewni tego, że chcą dalej ze sobą być, powinni stosować wiele metod, które poprawią ich życie intymne. Wielu zdradzonych mężczyzn, mimo wybaczenia swojej partnerce, odczuwa problem z podjęciem na nowo aktywności seksualnej. Nie jest to nic dziwnego, gdyż dla wielu z nich udane współżycie jest oznaką ich męskości, której poczucie, w momencie zdrady, zostaje bardzo mocno nadszarpnięte. Panowie czują się niedowartościowani i niepewni siebie. A to znowu może przerodzić się w takie dolegliwości, jak choćby impotencja. Jest to jednak zaburzenie wtórne, czyli powstałe na skutek pewnych traumatycznych przeżyć, i zazwyczaj jego wyleczenie jest w pełni możliwe za pomocą środków farmakologicznych. Stres odczuwany przez mężczyznę i strach przed niesprawdzeniem się w roli dobrego kochanka może być zredukowany poprzez dostępne środki poprawiające potencję.

Czytaj dalej: Zapomnieć o zdradzie

Wizyta u seksuologa i terapia małżeńska

Naprawienie sfery seksualnej w takim wypadku wymaga wiele zaangażowania. Mogą pojawić się trudności z podjęciem współżycia seksualnego. Kobiety często unikają zbliżeń, gdyż czują się zranione. Z kolei mężczyźni skarżą się na zaburzenia erekcji. W takim wypadku kluczowe jest podjęcie wielokierunkowych działań, aby naprawić zaistniałą sytuację. Warto w takim momencie skorzystać z porad seksuologa oraz wybrać się na terapię małżeńską. Wyjaśnienie problemów, które nagromadziły się między małżonkami i ustanowienie wspólnego działania, mającego za zadanie naprawić ich związek, jest w takim wypadku sprawą priorytetową.  Nie należy też zapominać o tym, że tak naprawdę kluczem do poprawy jest przede wszystkim zbliżenie się obojga partnerów, zwłaszcza w sferze emocjonalnej, i odbudowanie nadszarpniętego zaufania.

Terapia małżeńska jest dobrym wyjściem dla osób, które pragną naprawy swojego związku. Trzeba jednak pamiętać, że aby terapia była udana, potrzebna jest chęć i zaangażowanie ze strony obojga partnerów.

Źródło: infoss.pl

Categories Ciekawe
splanet4haiti.org leinfor.pl hplicity.com