TOP

Atrakcyjny weekend w Warszawie z rodziną

Rodziny z małymi dziećmi bardzo często poszukują dla siebie atrakcyjnych miejsc na wypad na weekend. Częsty wybór pada na miejscowości nadmorskie lub górskie. To właśnie tam dzieci mogą spędzić czas na świeżym powietrzu, rozkoszując się pięknymi krajobrazami. Jednak weekend w mieście może być równie atrakcyjny – trzeba tylko wybrać dobrą destynacji.

Atrakcyjny weekend w Warszawie z rodziną

Warszawa to miasto atrakcyjne i dla młodych i dla starszych. Tu po prostu naprawdę dużo się dzieje, można zatem praktycznie co weekend skorzystać z atrakcji kulturalnych, sportowych, albo po prostu przyjechać i pospacerować. Warto odwiedzić Warszawę szczególnie jeżeli nie było się tutaj wiele lat. Miasto z pewnością zaskoczy każdego – pełno to odnowionych ulic i placów, knajp, a także miejsc dedykowanych dla rodzin z dziećmi.

Atrakcje dla dzieci mogą na szczęście podobać się też dorosłym. Dlatego właśnie wspólna wyprawa do zoo, Centrum Nauki Kopernik, albo po prostu jednego z pięknych parków miejskich, może być świetnym przeżyciem dla każdego członka rodziny. Warszawa na długi weekend, dla młodych par z dziećmi to świetna alternatywą dla miejscówek nad morzem czy w górach.

Hotel Warszawa i okolice czyli gdzie nocować

Jadąc do Warszawy trzeba się jednak nastawić na trochę wyższe ceny – kto jednak długi weekend spędzał nad morzem czy w górach wie, że wyrwanie się z domu na kilka dni zawsze kosztuje. Wydatki na szczęście można regulować między innymi poprzez znalezienie atrakcyjnego noclegu. Gdzie zatem spać w Warszawie? Opcji jest kilka.

W mieście jest coraz więcej mieszkań do wynajmu w trybie krótkoterminowym. Są to zatem mieszkanie zaaranżowane jak wygodne apartamenty, które można po prostu wynająć na kilka dni. Poza tym jest bardzo dobra baza hotelowa, nie brakuje zarówno dużych obiektów sieciowych, ale też małych i ciekawie urządzonych hotelów butikowych. Poza tym z pewnością warto rozważyć też nocowanie gdzieś poza ścisłym centrum na rogatkach miasta.

Hotel Warszawa i okolice czyli nocleg w dobrej cenie

Nocowanie poza ścisłym centrum ma z pewnością bardzo wiele plusów. Najważniejszy z nich to niższe koszty – zawsze najdroższe są hotele w centrum, zarówno te bardzo eleganckie i prestiżowe, jak też zupełnie podrzędne hotele, które leżą blisko dworca PKP czy PKS.

Hotel pod Warszawą lub na przedmieściach to dobry pomysł na nocleg dla rodzin poruszających się po Warszawie samochodem. Warto wybrać obiekt położony dogodnie w pobliżu dróg wlotowych do miasta. Jeżeli z hotelu rodzina będzie się zbierać około 10:00 czy 11:00, z pewnością dawno będzie już po godzinach szczytu, zatem do centrum uda się dojechać dosłownie w kwadrans.

Categories Biznes