TOP

Bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegów wypełniania zmarszczek

Zabiegi oferowane przez kliniki medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze w Polsce – świadczą o tym coraz dłuższe kolejki do topowych placówek. Polki i Polacy zaufali nowoczesnym rozwiązaniom i chętnie korzystają z możliwości poprawienia swojej urody. Wiele osób, pragnących poddać się zabiegowi wygładzania zmarszczek, zastanawia się jednak, czy taka procedura jest bezpieczna?

Co warto wiedzieć o zabiegach estetycznych z użyciem kwasu hialuronowego?

– Zabiegi wygładzania zmarszczek i konturowania owalu twarzy przeprowadzane są w sterylnych warunkach, w specjalnie przygotowanych do tego celu gabinetach. Szukając kliniki, z której usług chcielibyśmy skorzystać, przede wszystkim zwracajmy uwagę na czystość i higienę. Miejsce musi wzbudzać nasze zaufanie! – mówi dr Karolina Kuśnierz właścicielka witryny karolinakusnierz.pl.

Nie bój się zadawać pytań!

Pierwsza wizyta to zawsze rozmowa z lekarzem. To on musi umieć odpowiedzieć na nasze pytania i rozwiać wątpliwości. Warto odpowiednio przygotować się do takiej wizyty i wszelkie pytania spisać w notatniku. Wiele pytań dotyczy bezpieczeństwa – musimy wiedzieć, że procedury podczas takich zabiegów są bardzo rygorystyczne. Stosowany do wygładzania zmarszczek naturalny kwas hialuronowy jest preparatem bezpiecznym, niewywołującym alergii. Po upływie 9-12 miesięcy organizm go usuwa w sposób naturalny, a sam zabieg możemy powtórzyć. Przed zastosowaniem kwasu hialuronowego skóra pacjenta smarowana jest kremem znieczulającym, aby jak najbardziej zminimalizować dyskomfort. Tuż po samym zabiegu możliwe jest wystąpienie niewielkiej opuchlizny. Efekt ten znika jednak do 48 godzin. Efekt wypełnienia zmarszczek widoczny jest od razu.

Categories Zdrowie i Uroda
https://notodo.pl/kuchnia-styl-loft Industrialna półka typu loft do łazienki https://beesafe.pl/porady/adac/