TOP

Tworzymy ogród w romantycznym stylu

Jak wygląda romantyczny ogród? Jest obrazem naszej duszy, bo wtedy spełnia założenia romantyzmu. Wyraża nasze tęsknoty, pragnienia i marzenia. Ale także – uwalnia naturę. Przecież romantyzm to wolność i kreatywność. To także miłość, która inspiruje do tworzenia niezwykłych dzieł. Romantyczny ogród zatem to połączenie ludzkiej twórczości z dynamiką samej natury.

Romantyczne solitery

Wielkie, samotne, stare drzewo – jak wyrwane z malarstwa romantycznego. Symbolizujące tajemnicę i samotność. Szlachetne i piękne. Wokół niego możemy stworzyć nawet cały ogród. Taki soliter wspaniale wyznaczy centrum ogrodu. Niczym środek wszechświata. Kosmicznie i w pełni romantycznie.

Magia nocy w ogrodzie

Nocą ogród odsłonić może swój skrywany za dnia urok. Iście romantyczną tajemniczość. Czy można w niej uczestniczyć? Oczywiście. Doświadczymy tego piękna, jeśli odpowiednio się przygotujemy. Niezbędne będzie odpowiednie oświetlenie uwydatniające urodę nocnego ogrodu. Przydadzą się też promienniki podczerwieni, które dostarczą nam ciepła, jeśli się ochłodzi. Niezbędne okażą się także nowoczesne meble z metalu, które skomponują się z romantyczną scenerią i zapewnią wygodę.

Piękna forma

W romantycznym ogrodzie dominują piękne formy. Te stworzone przez naturę i człowieka, na przykład strumyki czy skalniaki. Te zrobione przez samego człowieka, jak nowoczesne meble z aluminium. Przecież piękne formy mogą mieć różną postać. Romantyzm lubi ekspresyjność. Dlatego warto do ogrodu wprowadzać dynamikę, na przykład wodospady czy wysokie drzewa, których gałęziami poruszać będzie wiatr.

Zakątki sprzyjające refleksji

Romantyzm to również spojrzenie w głąb siebie. W ogrodzie warto więc stworzyć takie zaciszne miejsca, które sprzyjają zamyśleniu. Gdzie można spróbować zrozumieć najważniejsze rzeczy w życiu.

Categories Dom i Wnętrze