TOP

Kraków dobrą bazą wypadową na narty

Wprawdzie w chwili obecnej lato trwa w pełni, część osób odkłada jednakże urlopowe plany do zimy, aby w pełni ówczesnego sezonu oddać się białemu szaleństwu. Oczywiście wtedy można się spodziewać dość dużego tłoku na stokach, dla większości amatorów białego szaleństwa nie jest to jednakże żaden problem.

Znad morza na narty

Wyjazd w góry nie jest zbyt wielkim problemem dla mieszkańców południowej części polski. Wszak do Tatr lub w inne regiony górzyste w Polsce mają relatywnie niedaleko. Sytuacja nieco się komplikuje w przypadku mieszkańców północnych części Polski, a w szczególności województw nadbałtyckich. Wyjazd z tamtego rejonu w kierunku gór oznacza podróż liczoną w setkach kilometrów.

Gdy doda się do tego wszystkiego fakt, iż większość tego typu podróży realizowana jest samochodem, to widać wtedy wyraźnie, jak poważny logistycznie jest to wyjazd. Warto więc w takiej sytuacji zastanowić się nad wykorzystaniem większego miasta jako ośrodka wypadowego do narciarskich eskapad.

Kraków blisko gór

Dobrym przykładem będzie tutaj Kraków. Stolica Małopolski położona jest relatywnie blisko gór, a przy tym ma bardzo bogato rozwiniętą bazę hotelową. Z tego też powodu w prosty sposób można znaleźć tam nocleg w przystępnej cenie. Przy odpowiednim zaplanowaniu wyjazdu na narty Kraków można uczynić zarówno bazą noclegową do wyjazdów na białe szaleństwo, jak również miejscem, które będzie jedną z atrakcji zimowego wypoczynku.

To pradawne miasto ma bowiem bardzo wiele do zaoferowania pod względem turystycznym. Liczne zabytki, ciekawy układ architektoniczny, muzea i ożywione życie towarzyskie czynią Kraków jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc na mapie naszego kraju. Grzech nie wykorzystać tego atutu do urozmaicenia zimowego urlopu.

Z nartami za pan brat

Warto przy tym pamiętać także o jednym – aby poszaleć na stoku wcale nie trzeba zbytnio oddalać się od tego miasta. W jego bezpośredniej bliskości działają bowiem ośrodki narciarskie, umożliwiające satysfakcjonująca jazdę na nartach. Jeden z nich zlokalizowany jest chociażby w miejscowości o wdzięcznej i sugestywnej nazwie 'Podstolica’.

Widać więc wyraźnie, że jeśli chodzi o wyjazdy na narty Kraków ma bardzo dużo do zaoferowania i to zarówno jako punkt wypadowy, jak i jako docelowe miejsce pobytu. Amatorzy zimowego wypoczynku powinni więc to miasto traktować jako jedno z potencjalnych miejsc, gdzie warto się udać w celu spędzenia wolnego czasu w aktywny sposób. Z pewnością bogactwo dostępnych na miejscu atrakcji uczynić urlop jeszcze ciekawszym.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://agasport.com.pl/narty-cat-2 – narty Kraków

Categories Zdrowie i Uroda