TOP

Zalety domu z prefabrykatów

Obecnie coraz większą popularnością w Polsce i na świecie zaczynają się cieszyć alternatywne, nowoczesne metody budownictwa. Bardzo często przedstawiają one możliwość wybudowania domu jeśli nawet nie niższym kosztem, to na pewno w dużo krótszym czasie.

Czym są domy z prefabrykatów?

Dom z prefabrykatów drewnianych czy betonowych to bardzo innowacyjne rozwiązanie. Polega ono na wykonaniu poszczególnych, kompletnych elementów domu w warunkach hali fabrycznej, za pomocą specjalistycznych urządzeń. Jest to korzystne, ponieważ praca w hali nie jest uzależniona od pory roku czy warunków atmosferycznych. W takich warunkach można wyprodukować gotowe ściany, dachy czy podłogi drewniane, betonowe czy pojedyncze kontenery, z których również buduje się domy. Są one kompletne, to znaczy z oknami, drzwiami, instalacjami wewnątrz. Dzięki temu po ukończeniu prac na hali można zawieźć gotowe elementy na plac budowy i tam je ustawić, co zajmie zaledwie kilka dni, a czasem nawet mniej – w zależności od konkretnej inwestycji.

Zalety takiego budownictwa

Podstawową zaletą budowy domów z prefabrykatów jest czas budowy – nie ograniczany przez pogodę czy porę roku. Dom można wyprodukować w czasie srogiej zimy i postawić go, gdy tylko przyjdzie wiosna. Poza tym, wykonując domy z prefabrykatów, można zlecić rozpoczęcie budowy domu zanim jeszcze otrzyma się pozwolenie na budowę. Można zatem najpierw złożyć odpowiednie wnioski, a na poczekaniu wykonać projekt budowy i zlecić go odpowiedniej firmie. Gdy zezwolenie będzie gotowe, w ciągu kilku dni można sfinalizować inwestycję, ciesząc się z gotowego, pięknego, i solidnie wykonanego domu. Możliwość nadzorowania postępu pracy w warunkach hali fabrycznej daje też komfort kontrolowania prac przez specjalistów nawet w najdrobniejszym szczególe, z użyciem najnowocześniejszych urządzeń. Taki system budowy jest też w wielu przypadkach bardziej ekonomiczny. Pozwala od razu zainwestować posiadane pieniądze z kredytu na budowę domu. W przypadku klasycznej budowy często pieniądze z kredytu „rozchodzą się” po drodze na inne wydatki i konieczne jest wstrzymanie budowy na czas dorobienia brakującej gotówki.

Pod wieloma względami dom z prefabrykatów może być więc doskonałą alternatywą dla osób młodych, nowoczesnych, dokładnie wiedzących, czego chcą, i do tego – niecierpliwych.

Artykuł powstał przygotowany na podstawie materiałów znalezionych na hogerdom.pl

Categories Dom i Wnętrze