TOP

Praktyczna szafa wnękowa – jak ją zaplanować?

Szafa wnękowa to jeden z najważniejszych elementów dobrze zaprojektowanego, funkcjonalnego mieszkania. Dobrze zaplanowana pomoże w utrzymaniu porządku oraz ogarnięciu rzeczy, które przyrastają w zastraszającym tempie. Jak powinna wyglądać praktyczna i jednocześnie elegancka szafa?

Jedna czy dwie?

Planowanie szafy wnękowej Warszawa rozpoczynamy od ustalenia ilości szaf, na jaka można pozwolić sobie w mieszkaniu. Optymalnym wyjściem jest zaplanowanie dwóch szaf. Przedpokój jest idealnym miejscem na szafę, w której będziemy przechowywać płaszcze, kurtki oraz buty. Warto również wygospodarować kilka koszy lub półek na szaliki, rękawiczki oraz damskie torebki, które przeważnie potrzebują dużo przestrzeni.

Szafa w sypialni jest idealnym miejscem do przechowywania codziennych ubrań, bielizny, pościeli, koców, czy ręczników.

Jak to zrobić, by było funkcjonalnie?

Szafy wnękowe Warszawa muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Najważniejsze jest maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Dół szafy powinien być przeznaczony na kosze oraz półki. Na samej górze umieszczamy półki, na których umieścimy rzeczy, których nie wyciągamy często. Jest to idealne miejsce na ręczniki, koce, czy pościel. Miejsce najbardziej dostępne, czyli środek szafy, warto przeznaczyć na wieszaki.

Proporcje półek, wieszaków oraz koszy każdy musi ustalić sobie samodzielnie, w zależności od ilości i charakteru noszonej odzieży. Osoby, które często muszą chodzić w koszulach, czy garniturach powinny więcej miejsca przeznaczyć na wieszaki. Ciuch sportowe bardzo wygodnie przechowuje się na półkach oraz w koszach. Warto pamiętać, że ubrania wiszące (koszule, marynarki, czy krótkie kurtki) potrzebują 100 – 110 cm. Spodnie około 140 cm. Długie ubrania wymagają wysokości drążka około 150 – 160 cm. Tak umieszczone drążki gwarantują, że ciuchy nie będą pogniecione na dole.

Szafy wnękowe Warszawa nie mogą mieć głębokości mniejszej niż 50 cm. Najwygodniejsza jest 60 cm, gdyż wtedy bez problemu umieścimy każdy wieszak, a ciuchy nie będą dotykały drzwi. Dzięki temu nie będą się niszczyły oraz się nie ubrudzą.

Kilka słów o estetyce

Szafa wnękowa Warszawa musi być nie tylko praktyczna, ale również elegancka. I tu warto bardzo dokładnie przemyśleć, jak mają wyglądać drzwi szafy.

Lustro optycznie powiększy niewielką przestrzeń. Jasne kolory sprawią, że pokój będzie wydawał się radosny. Ciemne kolory sprawdzają się wyłącznie w dużych, przestronnych pokojach. Warto również zadbać o to, by materiał, z którego będą wykonane drzwi był łatwy do utrzymania w czystości. Ciągłe otwieranie i zamykanie szafy nie musi prowadzić do ustawicznego czyszczenia drzwi.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szafy wnękowe warszawa http://bbmeble.pl.

Categories Dom i Wnętrze
Barowy stół kuchenny i dwa taborety antraffic.pl https://www.walbrzych24.com/artykul/43564/k/1/co-warto-wiedziec-przed-zakupem-samochodu-bez-ubezpieczenia-oc