TOP

Znajdź pomysł na piękny taras przy domu

Jak zaaranżować przydomowy taras, aby stał się idealnym miejscem do odpoczynku, relaksu, spożywania posiłków w gronie rodziny? Możliwości jest wiele – inspiracji możemy szukać w katalogach związanych z aranżowaniem mieszkań, jak również w poradnikach ogrodniczych. Wiele osób szuka inspiracji również w sieci. Warto jednak zacząć od zadania sobie pytania: jakie są nasze potrzeby?

Jakie meble na taras zakupić?

Zdecydowana większość z nas decyduje się na komplety meblowe, które przykuwają uwagę pięknym wyglądem. Musimy pamiętać o tym, że wygląd to nie wszystko – ważne są parametry techniczne. Meble ogrodowe będą narażone na zmienne warunki atmosferyczne, silne promieniowanie UV, wilgoć, wnikanie brudu. Istotne jest, aby tworzone były z materiałów wysokiej jakości.

Wśród wielu interesujących propozycji topowych producentów meble technorattanowe są zdecydowanie najchętniej wybierane. Materiał ten jest nieporowaty, co oznacza, że nie będzie on chłonął wilgoci czy brudu. Technorattan posiada zwartą i trwałą strukturę, przez co jest odpory na zarysowania, koślawienie. Stelaże mebli technorattanowych wykonane są z aluminium – tworzywo to sprawia, że znacząco zmniejszona jest waga mebla.

Wiele osób wybiera również meble modułowe, których zaletą jest możliwość dowolnego łączenia i stała zmiana aranżacji tarasu. Meble modułowe posiadają niewielkie złączki, dzięki którym w kilku prostych ruchach stworzymy nasz zestaw od nowa!

Zadbaj o zieleń na tarasie

Aby móc odpoczywać w komfortowych warunkach warto zgromadzić wokół siebie dużo zieleni na tarasie Donice tarasowe pozwolą nam na skompletowanie ulubionych roślin i krzewów, które z czasem staną się zielonym murem oddzielającym nas od wścibskich spojrzeń sąsiadów czy przechodniów. Wykorzystując takie rośliny jak lawenda uchronimy się także w okresie lata przed uciążliwymi komarami.

Categories Dom i Wnętrze