TOP

Chcesz wiedzieć, jak działa Krajowy System e-Faktur? Wejdź na https://ksef-efaktura.pl/ i sprawdź rządowe narzędzie

W ostatnich latach nasz rząd zaczął wprowadzać znaczące zmiany w podatkach. Obok Polskiego Ładu, kolejną znaczącą kwestią jest platforma do e-faktur. Krajowy System e-Faktur wszedł w życie z początkiem 2022 roku. Na tę chwilę jest on dobrowolny dla przedsiębiorców. Obligatoryjnie ma obowiązywać od 2023 roku. Ministerstwo Finansów zapewnia, że ogólnopolskie portal ma służyć do sprawnego obracania fakturami między kontrahentami lub inaczej – przyspieszyć proces fakturowania. Jak to wyjdzie w praktyce? Na razie w opcji testowej występują błędy techniczne, które umożliwiają sprawne wystawienie faktury.

Fakturowanie elektroniczne – w 2022 roku dobrowolne, od 2023 obowiązkowe

Jeśli jesteś małym, średnim lub dużym przedsiębiorcom chcesz wiedzieć, jakie korzyści odniesiesz po wprowadzeniu Krajowego Systemu e-faktur. Ministerstwo Finansów wprowadzone zmiany ocenia pozytywnie. Platforma ma pomóc w usprawnieniu obiegu dokumentów, w tym łatwiejsze księgowanie w biurach rachunkowych. Mniejsze koszty po stronie przedsiębiorcy, który musiał wykupywać zewnętrzne narzędzie do przechowywania dokumentów. I wreszcie oszczędność czasu z racji braku konieczności ręcznego wprowadzania. Jednak najlepszą zmianą ma być skrócenie czasu oczekiwania na zwrot podatku – do 40 dni. Więcej przeczytasz na https://ksef-efaktura.pl/

KseF – ułatwienie dla urzędników i przedsiębiorców

To nie jedyne plusy korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur. Zyskają na niej również urzędnicy. Przełoży się to na łatwiejsze i skuteczniejsze kontrole podatkowe, do których będą mieli ułatwiony dostęp. KseF przyczyni się do zwiększenia dochodów skarbu państwa. W jaki sposób? Między innymi przez uszczelnienie podatku VAT. 

Resort finansów wprowadza dzięki temu kolejny etap e-administracji, która w Polsce jest już na coraz większym poziomie. Ma ona na celu przeniesienie części usług do Internetu i usprawnienie ważnych procesów dla podatnika. 

Categories Ciekawe
ssies.pl https://radiopoznan.fm/informacje/materialy-sponsorowane/jak-wybrac-dobre-ubezpieczenie-samochodu sacro.pl