TOP

Bezproblemowy handel kryptowalutami

Kryptowaluty to temat, który budzi żywe zainteresowanie wśród amatorów. Nie ma się czemu dziwić. Zewsząd bowiem napływają głosy, że dzięki temu można sporo zarobić. Tylko że laicy mają pewne obawy co do tego, czy będą w stanie zrozumieć świat wirtualnych monet, który na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowany.

Wsparcie dla nowicjuszy

Dlatego też Coinquista postanowiła skontaktować się z 10Clouds. Po to, aby móc wspólnymi siłami opracować coś takiego, co będzie wsparciem m.in. dla nowicjuszy w handlu kryptowalutami. Przy okazji warto wspomnieć, że Coinquista to polska firma, która chce zadbać nie tylko o swoich rodaków, ale również osoby o innych narodowościach. Wspólna praca zaowocowało stworzeniem projekty mobilnego, który w całości oparty jest na technologii blockchain – co chyba nikogo nie powinno dziwić. W końcu wszystkie kryptowaluty bazują na projekcie łańcucha bloków.

O co tak naprawdę chodzi? 

O to, aby wszyscy nowi użytkownicy mogli zrozumieć procesy, jakie tak naprawdę zachodzą w backendzie, jeżeli dochodzi do wymiany kryptowalut na rynku. Potrzebny był więc m.in. intuicyjny panel, dzięki czemu wejście na rynek byłoby znacznie łatwiejsze. Z drugiej strony – nie można było też utrudniać funkcjonowania “starym” traderom, którzy muszą na bieżąco obserwować statystyki odnoszące się do różnorodnych kryptowalut. 

Zintegrowana platforma do użycia

Wspólna współpraca sprawiła, że powstała wielopoziomowa platforma, która sprzyjałaby użyciu nie tylko zaawansowanym traderom, ale także nowicjuszom, którzy zrozumieli, iż kryptowaluty są właśnie dla nich. Na tej właśnie platformie można spotkać się z takimi elementami, jak:

  • zimny portfel – miejsce, które wymaga dwuetapowej weryfikacji, jeżeli chce się wykonać jakiekolwiek transakcje.
  • multi podpis – tak, aby każda transakcja mogła zostać zatwierdzona. W innym bowiem przypadku system nie zezwoli na wykonanie transakcji.
  • społeczność – masz jakiś problem? Śmiało napisz o nim, a zgromadzona społeczność zrobi wszystko, abyś był w stanie sobie z nim poradzić. Na pewno nikt nie zostanie pozostawiony samemu sobie. To również dobra okazja do tego, aby nawiązać nowe znajomości z innymi traderami.
  • strumień – to właśnie dzięki temu będzie można dowiedzieć się z jakimi nowościami ma się do czynienia. Do wszystkich użytkowników na bieżąco będą wysyłane najważniejsze wiadomości. 

Jak więc widać, Coinquista Case Study daje ogromne nadzieję, jakie związane będą z handlem kryptowalutami. 

 

Categories Ciekawe