TOP

Tonery – oryginalne czy zamienniki

Nie ma biura bez drukarki. Trudno jest bez niej funkcjonować. W niektórych biurach drukarek jest nawet kilka, a nawet kilkanaście. Sytuacja taka niestety generuje dość spore koszty. Eksploatacja drukuje. Mowa tu choćby o koszcie zakupów tonerów. Dlatego wielu właścicieli biur zastanawia się jak można te koszty ograniczyć.

Koszt zakupu drukarki

Niestety w temacie kosztów eksploatacji drukarki bardzo duży błąd popełniany jest już na etapie jej zakupu. Bardzo wiele osób kieruje się bowiem jedynie ceną urządzenia. Chcą zakupić drukarkę tanią myśląc, że to dobry interes. Niestety potem okazuje się zupełnie inaczej. Okazuje się bowiem, że choć drukarka była tania to ceny tonerów są dość wysokie. Dlatego kupując drukarkę nie można kierować się jedynie jej ceną, a kosztem zakupu tonerów w przyszłości.

Tonery oryginalne czy zamienniki

Innym rozwiązaniem jest zakup zamienników zamiast oryginalnych tonerów. Tonery zamienniki są bowiem dużo tańsze od tych oryginalny. Ważne jest także to, że w żaden sposób nie odbiegają one w jakości druku od oryginałów. Ważne jest jednak to, aby zamienniki zawsze kupować od renomowanych producentów. Dzięki temu ma się pewność, że zamiennik jest dobrej jakości i w żaden sposób nie będzie negatywnie wpływał na działanie drukarki.

Różne rodzaje zamienników

Na rynku dostępne są różne tonery zamienniki. Jak już wspomniano ważne jest, aby zawsze kupować je w sprawdzonych sklepach z akcesoriami do drukarek. Najtańsze rozwiązanie to zakup tonera regenerowanego. Jest to wyczyszczony tonek i ponownie napełniony. Pojemnik jednak jest cały czas ten sam. Toner w taki sposób może być napełniany nawet kilkukrotnie. Trzeba jednak wiedzieć, że po każdym kolejnym napełnieniu zwiększa się ryzyko jego uszkodzenia. Najlepsze, ale i najdroższe rozwiązanie do zakup zupełnie nowych zamienników. Wielu producentów oferuje także do nich gwarancję.

Zalety zamienników

Tonery zamienniki mają swoje zalety, dzięki którym cieszą się tak dużą popularnością. Przede wszystkim dobrej jakości zamiennik w żaden sposób nie wpływa negatywnie na żywotność drukarki. Sama jakość druku nie odbiega od tej jaką daje toner oryginalny. A to wszystko w dużo niższej cenie. Decydując się za zakup zamiennika pamiętać także trzeba o tym, aby był od właściwie dopasowany do typu i modelu drukarki. W innym przypadku drukarka może nie działać prawidłowo, a sam źle dobrany zamiennik może drukarkę uszkodzić. Warto także wiedzieć o tym, że nie do wszystkich drukarek będzie można zastosować zamiennik.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tonery zamienniki – print24.com.pl.

Categories Technologia
splanet4haiti.org hsmsapk.com ganos.com