TOP

Przepis na pyszną zupę

Od pewnego czasu spożywanie sporej ilości zup przedstawiane jest jako sposób na zdrowie i… odchudzanie! Rzeczywiście, zupy potrafią być daniem niesamowicie sycącym, a przy okazji dostarczającym niewielkiej ilości kalorii. Zatem osoby, które pragną zrzucić zbędne kilogramy, powinny wprowadzić zupy do swojego menu.

Cenne buraki

Barszcz to tradycyjne danie wigilijne, ale nie ma powodu, żeby unikać tej zupy w pozostałe dni roku. Buraki są warzywami, które są dla organizmu niezwykle cenne i wartościowe. Dzięki nim człowiek wolniej się starzeje, a same buraki pomagają budować odporność. Buraki obniżają też ciśnienie krwi, a także pomagają zniwelować zgagę. Czy trzeba jeszcze kogoś namawiać do spróbowania barszczu?

Dania z wykorzystaniem buraków posiadają sporo żelaza, zatem są świetne dla osób cierpiących na anemię. Buraki są też bogate w kwas foliowy, co ma duże znaczenie dla kobiet starających się zajść w ciążę.

Barszcz z …? Również dla wegetarian i wegan

Barszcz można podawać na różne sposoby. Tradycyjnie podaje się barszcz z uszkami z mięsnym nadzieniem albo barszcz z pasztecikami. To dania mięsne. Jednak i dla wegetarian i wegan znajdą się ciekawe propozycje na podanie barszczu.

W niektórych rejonach Polski barszcz podaje się z jajkiem. Weganie na pewno docenią, kiedy barszcz zostanie podany po prostu z ziemniakami. Różne źródła podają także możliwość dodania do barszczu fasoli, co czyni tę zupę bogatą w białko. Również dodatek kaszy gryczanej spowoduje, że będzie to danie niezwykle zdrowe i sycące.

Barszcz z buraków czy z koncentratu?

Koncentrat barszczu czerwonego jest świetnym ułatwieniem dla każdej pani domu, która nie ma zbyt wiele czasu na gotowanie, a jednocześnie chce karmić siebie, swojego męża i dzieci, a także pozostałych członków rodziny, smacznie i zdrowo. Koncentrat barszczu czerwonego niczego zupie nie odbiera, wręcz przeciwnie – dodaje! Dodaje pewności, że danie będzie lżejsze oraz że na pewno się uda. To ważne, kiedy gotuje się obiad dla całej rodziny, nieraz pod presją czasu.

Skorzystanie z koncentratu barszczu czerwonego zapewnia możliwość częstego przygotowywania barszczu jako dania obiadowego czy dania na kolację. Jak wiadomo, wszystkie dania zawierające warzywa, powinno się spożywać jak najczęściej. A buraki są dla zdrowia szczególnie cenne.

Koncentrat barszczu czerwonego kupisz w sklepie Vitapol

Categories Ciekawe
imate-demi.org Industrialna półka wisząca do łazienki w stylu loft https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/