TOP

Co wy na to, żeby uzależnić się od…mody

Nasze romantyczne wyobrażenia o pracy artysty nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Projektowanie odzieży wymaga, owszem duszy twórcy, wysmakowania i polotu. Z drugiej strony trzeba mieć zmysł marketingowca i wyczuć balans między własną fantazją a tym, co się da sprzedać. Projektowanie odzieży sportowej jest jeszcze trudniejsze. Trzeba pogodzić design z wygodą. Jest to sztuka kompromisu.

Każdy by tak chciał


Projektowanie dla pań jest kolejnym stopniem wtajemniczenia.
Wyjazd na narty damskie powinien być okazały. Kobiety chcą być zaskakiwane. Projektant musi się skupić na tym aspekcie. Jednak powinien mieć na uwadze funkcjonalność strojów. Z drugiej strony, projektowanie z udziałem wszystkich nowych technologii to fajna sprawa i wyzwanie. Pole do nauki i szlifowania umiejętności w starciu z nowoczesnymi materiałami. Narzędzia do projektowania to też nie lada gratka. Nowoczesne programy i szybkie komputery zapewniają wspomaganie na najwyższym poziomie.

Co mówią fachowcy?


Projektanci zapytani o to, co jest najważniejsze dla nich w pracy, która wykonują, odpowiadają – innowacyjność i zaangażowanie nowych technologii. Wykonanie kombinezonu, który się sprawdzi na nartach damskich, angażuje poza nowoczesnym parkiem maszynowym, materiały będące w awangardzie topowych rozwiązań.

Jak wygląda praca nad projektem?


To jeszcze jeden mit do obalenia. Obecnie dobre projekty strojów, na przykład na narty damskie z przyjaciółkami, nie powstają solo. Pracuje nad nimi sztab ludzi. Projekt w trakcie obróbki dzielony jest na tak małe części, by już dalej podział nie był możliwy i dopiero wtedy mając wycinek zadania, można brać się ostro do pracy. Koordynatorzy czuwają nad terminami i spływającymi częściami projektu weryfikując je w odniesieniu do pozostałych części. Projekt ma mistrza ceremonii, który czuwa jak pająk w sieci, spoglądając na całość i usuwa zatory i przeszkody, by poszczególni gracze tych zawodów mogli bez przeszkód pracować.

Moda na co dzień


Dobry projekt odzieży sportowej musi być elastyczny. Kreuje się trend do noszenia strojów o charakterystycznym przeznaczeniu, na okazje i do strojów odbiegających od siebie stylistyką. Kurtka na narty damskie może zostać potraktowana jako kluczowy element zimowego stroju na co dzień, do pracy albo na sanki z dzieckiem.

Stereotypy do lamusa


Wizerunek kobiety uprawiającej sport, zbudowany na mięśniach jak ze stali, testosteronie i porażającej niezłomności możemy odłożyć na najwyższą półkę archiwum. Dziś kobiety uprawiające sport wyczynowo chcą być atrakcyjne, a nawet wiotkie i ulotne. Tym bardziej wprawia to nas w podziw. Mistrzynie nart damskich, często filigranowe blondyneczki, o płucach z żelaza, biją rekordy, przesuwając granice wytrzymałości, dorównując nie rzadko w wynikach mężczyznom. Z tego powodu moda sportowa musi podążać za oczekiwaniami i zmieniać się z sezonu na sezon.

W wielu językach europejskich słowo mode, czyli moda tłumaczy się dosłownie, ale też jako swego rodzaju tryb. Dopasowanie ciągle zmieniającej się rzeczywistości. I to jest w niej wspaniałe.

Narty na nadchodzący sezon znajdziesz na stronie http://agasport.com.pl/damskie-cat-4.

Categories Zdrowie i Uroda
hsmsapk.com niatedlumbardisc.net za.edu.pl