TOP

Zabytki, plaża i dzika przyroda — zwiedzamy Świnoujście

Świnoujście to miasto portowe leżące na północno zachodnim krańcu Polski. Usytuowane na trzech dużych wyspach i kilkudziesięciu mniejszych wysepkach może pochwalić się jedną z najszerszych plaż polskiego wybrzeża. Zabytki historii i rezerwaty przyrody jak magnes przyciągają turystów z różnych zakątków Polski i Europy.

Świnoujście kwatery — noclegi na miarę potrzeb

Planując urlop w Świnoujściu, warto z wyprzedzeniem zarezerwować noclegi. Jak w większości nadmorskich miejscowości ruch w sezonie jest tutaj spory, więc im wcześniej to zrobimy, tym większa szansa, że znajdziemy kwaterę, która sprosta naszym oczekiwaniom.

W mieście znajdziemy hotele, pensjonaty, domki oraz pokoje gościnne w różnych standardach. Na miłośników biwakowania czeka camping z miejscami dla camperów i namiotów. Różnego rodzaju kwatery usytuowane są we wszystkich dzielnicach miasta, więc niezależnie od tego, czy wolimy miejski gwar, czy bliskość dzikiej przyrody możemy wybrać z bogatej oferty to, co zaspokoi nasze potrzeby.

Świnoujście ma status uzdrowiska. Liczne zakłady lecznicze oferują różnego rodzaju zabiegi terapeutyczne i rehabilitacyjne, m.in. z wykorzystaniem tutejszych wód leczniczych i borowin.

Forty i inne atrakcje

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji jest zespół fortyfikacji pochodzących z czasów, gdy Świnoujście było pruską twierdzą. Trzy forty udostępnione do zwiedzania ukazują historię miasta, które, zanim znów znalazło się w granicach Polski, przez długie lata było częścią Królestwa Prus i niemieckiego imperium. Warto poświęcić czas na zwiedzanie fortów, w których obecnie prezentowane są wystawy przybliżające burzliwą historię twierdzy i portu Świnoujście.

Pozostając w tematyce wojskowej, warto wspomnieć o kolejnej wyjątkowej atrakcji miasta, jaką stanowi kompleks podziemnych schronów zbudowanych w latach 30. XX wieku na wyspie Wolin, nazywanych Podziemnym Miastem. Miejsce to można zwiedzać wyłącznie z przewodnikiem.

Latarnia morska, kościoły będące zabytkami architektury czy słynna stawa Młyny to kolejne atrakcje turystyczne miasta, które warto odwiedzić. Jednak Świnoujście to nie tylko zabytki, to również bogactwo okolicznej flory i fauny chronione w rezerwatach przyrody. Dla turystów preferujących bliskość przyrody oferuje Świnoujście kwatery również w pobliżu rezerwatu ptaków na wyspie Karsiborskiej.

Categories Ciekawe
https://notodo.pl/kuchnia-styl-loft Industrialna półka typu loft do łazienki https://beesafe.pl/porady/progi-zwalniajace/