TOP

Zabudowa tarasów – aranżacja przestrzeni wypoczynkowej

Wypoczynek na świeżym powietrzu to idealna forma relaksu, szczególnie kiedy możemy korzystać z własnego ogrodu czy tarasu. Wystarczy kilka kroków, aby zwykłą przestrzeń przydomową zmienić w wyjątkowe miejsce wypoczynkowe. Szukając idealnych elementów ogrodowych zwracajmy uwagę nie tylko na ich estetykę, ale też na odporność na uszkodzenia oraz funkcjonalność. Co oferują nam dzisiaj topowi producenci?

Piękne meble outdoorowe

Do stworzenia przestrzeni wypoczynkowej potrzebujemy przede wszystkim odpowiednich mebli ogrodowych, dopasowanych do naszych potrzeb. W ofercie topowych producentów znajdziemy meble ogrodowe z technorattanu, meble rattanowe, aluminiowe. Warto zwracać uwagę na tworzywa – wysokiej jakości materiały to najlepsza gwarancja, że nasze meble będą cieszyć oczy długi czas.

Pergola ogrodowa – czy to produkt dla nas?

Silne promieniowanie słoneczne to olbrzymi problem, nie tylko dla dzieci czy osób starszych. Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne w szybkim czasie doprowadzi do oparzeń na skórze. Aby skutecznie chronić się przed promieniowaniem i jednocześnie dalej korzystać z uroków lata warto wykorzystać zabudowy tarasów. Nowoczesne pergole ogrodowe są coraz chętniej wybierane do przydomowych stref relaksu, gdyż nie tylko prezentują się piękne, ale są też wysoce funkcjonalne. Co warto o nich wiedzieć?

Piękna pergola na wyciągnięcie ręki

Pergole ogrodowe wznoszone są na aluminiowych, antykorozyjnych stelażach. Ich dachy tworzone są z aluminiowych listew lub tkanin technicznych. Dachy są regulowane – mogą być otwierane lub zamykane (zamknięty dach pergoli jest całkowicie wodoodporny i skutecznie chroni przed deszczem). Pergola jest doskonałą alternatywą dla klasycznych parasoli ogrodowych, które dają jedynie skrawek cienia.

 

 

Categories Dom i Wnętrze