TOP

Wino bezalkoholowe – hit, czy kit?

Dla koneserów wina, te trunki pozbawione alkoholu mogą zniknąć z powierzchni Ziemi. Ale wielu ludzi przekonało i nadal przekonuje się do win bezalkoholowych. Z różnych względów rośnie popularność tego rodzaju napojów, choć jeszcze kilka lat temu niewielu słyszało o takich winach, a dostęp do nich był mocno ograniczony.

Co to jest wino bezalkoholowe?

Można słyszeć głosy, że wina bezalkoholowe to zwykłe soki. Takie twierdzenia są błędne. Trunki te wytwarzane są jak wina alkoholowe i finalnie stają się takimi. Dopiero na końcu procesu produkcji pozbawia się ich „procentów”. Na pozbycie się z wina alkoholu jest kilka sposobów. Warto w tym miejscu dodać, że odprowadzenie alkoholu z wina wpływa na jego właściwości i smak, więc nie jest tak do końca bezinwazyjna. Wino bezalkoholowe identycznie jak alkoholowe dzieli się na białe, czerwone i różowe. Ciekawostką może być fakt, że wina bezalkoholowe są dużo bardziej mniej kaloryczne od tych z zawartością alkoholu, bowiem to właśnie on jest głównym nośnikiem niechcianych kalorii.

Dla kogo?

Wino bezalkoholowe jest świetną alternatywą dla osób, które z różnych względów pić alkoholowego trunku nie mogą. Do tej grupy zaliczyć należy kobiety w ciąży, kierowców, osoby będące na diecie (przez fakt obniżonej kaloryczności), ale także te o radykalnych przekonaniach religijnych, czy też z problemami zdrowotnymi, wykluczającymi z diety alkohol. Takie trunki idealnie wpasują się w obraz posiłku. Dzięki zachowaniu charakterystycznego smaku i bukietu, można je pić bez ograniczeń do posiłków, nie zważając na ewentualne konsekwencje, jakie mogą wyniknąć po spożyciu wina alkoholowego.

Gdzie kupić?

Choć wino bezalkoholowe zyskuje coraz większą popularność wśród smakoszy, to w tradycyjnych sklepach wciąż królują te, które zawierają alkohol. Wina bez alkoholu najłatwiej nabyć w sklepach internetowych, które cieszą się dużym powodzeniem wśród koneserów. Czasami wina bezalkoholowe spotkać można w dużych marketach, które na co dzień kuszą bogatą ofertą napojów „wyskokowych”. Rzadko kiedy są one włączone do stałej oferty, przez wzgląd na wciąż małą popularność, która wiąże się głównie z brakiem informacji dotyczących produktów oraz nieufnością potencjalnych klientów.

Wino bezalkoholowe kupisz w sklepie bezalkoholowe.com

Categories Ciekawe
ganos.com leinfor.pl icalcom.pl