TOP

Wdrożenie ISO 9001 bez tajemnic

Nie ma co obawiać się procesu certyfikacyjnego ISO 9001. To prawda, że audyt ISO 9001 będzie momentem, kiedy cała organizacja zostanie poddana gruntownej kontroli. Jeżeli ktoś jednak świadomie podchodził do tych działań. tak naprawdę nie ma się czego obawiać. Pozwoli to również na sprawne i skuteczne prowadzenie nowoczesnego systemu zarządzania jakością.

Wybór firmy doradczej

Wdrażanie ISO 9001 można wykonać samodzielnie. Jednak czy nie lepiej poszukać dobrej firmy doradczej, jak np. DJB doradztwo, która będzie pełnić nadzór nad całym procesem? Dzięki takiej pomocy uzyska się większą pewność co do tego, że wszystko będzie przebiegać bez żadnych problemów.

Decydując się na współpracę z firmą doradczą na pewno należy wziąć pod uwagę takie elementy jak:

 • kadra – muszą to być specjaliści, którzy będą wykwalifikowani w tym kierunku. Koniecznością są m.in. studia z zakresu zarządzania jakością lub pokrewnych.
 • zaplecze informatyczne – wirtualna rzeczywistość oparta na działaniu komputerowym jest wręcz wymogiem.
 • lista referencyjna – od osób, które miały już przyjemność z nimi współpracować. Będzie to najlepszym potwierdzeniem tego, że faktycznie zasługują oni na zaufanie.
 • wdrożenie i fachowe doradztwo – nie tylko chodzi tu o wdrożenie norm, ale możliwość skorzystania z fachowego doradztwa odnoszącego się do stosowania systemu zarządzania jakością.
 • gwarancja – jeżeli są oni ją w stanie dać, to może być znakiem tego, że są oni pewni metod, jakie stosują w codziennym działaniu. 
 • zaangażowanie w sprawę – w szczególności, że każda firma wymaga innego podejścia ze względu na swoją specyfikę. Jeżeli firma doradcza ograniczyła się jedynie do przedstawienia oferty, to jednak warto poszukać kogoś innego. 

Co będzie się działo?

Każda firma doradcza ma swoje ustalone metody działania. Czego można się jednak po nich spodziewać? Procesu, który zostanie podzielonych na kilka kroków:

 1. Badanie firmy, które pozwoli m.in. na to, aby poznać strukturę całej organizacji.
 2. Procesy, jakie zachodzą i jakie będą do zmiany na korzyść nowego systemu zarządzania jakością.
 3. Dostosowanie procesów do wymagań i warunków normy ISO 9001:2015.
 4. Wdrożenie niezbędnej dokumentacji do zastosowania.
 5. Systemowy audyt ISO 9001, który pozwoli na uzyskanie obiektywnych dowodów prawidłowego funkcjonowania ISO 9001.

Takie działania pomogą w tym, aby międzynarodowe normy zostały wprowadzone do życia codziennego każdej firmy. Tak, aby ich stosowanie nie sprawiało nikomu żadnych problemów. Categories Technologia
ganx.net live url uliffeart.org