TOP

Skuteczna ochrona przed letnim słońcem

Silne słońce może powodować poparzenia słoneczne na skórze, udary słoneczne. Do niedawna jedyną ochroną przed słońcem było stosowanie kremów z filtrem oraz parasoli ogrodowych w strefach wypoczynkowych. Dzisiaj zdecydowanie chętniej wykorzystuje się nowoczesne pergole ogrodowe. Ich modułowa struktura sprawia, że możliwe jest zadaszenie dowolnej przestrzeni wypoczynkowej. Co warto wiedzieć o pergolach? Czy rozwiązanie to sprawdzi się w naszych ogrodach?

Dlaczego warto postawić na pergolę?

Pergole metalowe to funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w ogrodach, jak i na tarasach. Pergole przede wszystkim chronią nas przed słońcem, pozwalają na zminimalizowanie działania promieniowani UV. Pergole projektowane są w taki sposób, aby niebagatelnie wzbogacać przestrzeń wypoczynkową – konstrukcja ta sprawi, że miejsce do relaksu stanie się po prostu piękniejsze. Pergole skutecznie ochronią nas także przed deszczem – dach w pozycji zamkniętej jest całkowicie wodoszczelny, a woda będzie spływała zintegrowaną rynną po nogach konstrukcji poza miejsce wypoczynkowe.

Pergole wznoszone są na antykorozyjnych profilach aluminiowych, dzięki czemu pergola zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci, pojawianiem się ognisk rdzy. Dachy tworzone są na dwa sposoby: z tkanin technicznych lub też aluminiowych listew uchylnych. Oba rodzaje dachów są zabezpieczone przed nagrzewaniem się, działaniem wilgoci, promieniowaniem UV. W ich cieniu panuje chłód. Nie ma znaczenia aura – dach pergoli ochroni nas zarówno przed słońcem, jak i niespodziewanym deszczem. Pogoda nie będzie już dyktować nam warunków!

Jak sterowane są dachy pergoli?

Dach pergoli, w zależności od modelu, może być rozwijany za pomocą dedykowanego pilota lub też manualnie, przy pomocy korbki.

Categories Dom i Wnętrze
https://beesafe.pl/porady/kara-za-brak-przegladu/ https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/ https://beesafe.pl/porady/ulga-rehabilitacyjna-na-samochod/