TOP

Rozliczenie podatku za pracę w Niemczech – to proste!

Corocznie tysiące Polaków wyjeżdża za zachodnią granicę, aby tam szukać szczęścia. Atrakcyjne wynagrodzenie, kilkukrotnie wyższe od tego, jakie może zapewnić rodzimy pracodawca, świadczenia socjalne, wysoki poziom życia, stosunkowo niewielka odległość od ojczyzny i możliwość legalnego zatrudnienia sprawiają, że to właśnie Niemcy są jedną z najczęściej obieranych przez naszych rodaków destynacji. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej prawu podatkowemu i odpowiemy na pytanie,  jak rozliczyć podatek z Niemiec z Polsce.

Sprawne i bezproblemowe rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce

Każda osoba, która legalnie pracowała za granicą zobowiązana jest do rozliczenia się z fiskusem. Rozliczenie podatku z Niemiec z Polsce wielu osobom może wydawać się skomplikowanym procesem. Nie jesteś zdany sam na siebie – na polskim rynku z powodzeniem funkcjonują firmy zajmujące się pośrednictwem między pracownikiem a Finanzamt, czyli Niemieckim Urzędem Skarbowym. Specjaliści pomogą Ci nie tylko skompletować wszystkie dokumenty i poprawnie wypełnić formularze, ale również odzyskać należne ulgi i zasiłki (na przykład Kindergeld). O zwrot podatku mogą starać się nie tylko osoby na stałe pracujące w Niemczech, ale również pracownicy sezonowi. Na zwrot pieniędzy zazwyczaj podatnik czeka około miesiąca od momentu złożenia wniosku.

Zapomniałeś o złożeniu wniosku? Żaden problem!

Obawiasz się, że przeoczyłeś swoją szansę na odzyskanie należnych pieniędzy za pracę u zachodniego sąsiada? Nic straconego: według niemieckich przepisów każda osoba, która pracowała na terenie Niemiec, może ubiegać się o zwrot podatku aż do 4 lat wstecz. Co więcej, w niektórych przypadkach, termin może wydłużyć się nawet do 7 lat.

Categories Biznes
worlds.com netrza.pl dy-abroad.pl