TOP

Poznaj zalety domów drewnianych i żyj zgodnie z natura

Domy drewniane znane są w Polsce od wczesnych lat 90. – jednak w tamtych czasach polscy wykonawcy niewiele wiedzieli o technologii tego rodzaju budynku, próbowali go samodzielnie ulepszać. Efektem takich działań były liczne usterki oraz problemy z ogrzewaniem domu, gdyż często był on nieszczelny. Dzisiaj technologia budowy domu drewnianego wzorowana jest dokładnie na projektach skandynawskich i kanadyjskich. Czy budowa takiego domu w Polsce się opłaca? Zdecydowanie tak!

Co warto wiedzieć o domach w technologii szkieletowej?

Domy w technologii szkieletowej są coraz popularniejsze w Polsce – wynika to przede wszystkim z ich względnie niskiej ceny oraz szybkiej budowy. Tego rodzaju dom to idealne rozwiązanie dla Polaków, którzy posiadają własne środki finansowe i chcą je uzupełnić niewielkim kredytem. Koszty budowy domu drewnianego szacuje się na 30-35% niższe od klasycznych domów murowanych – takie liczby robią olbrzymią różnicę! Jak długo budowany jest dom drewniany? Czas zależy od tego, w jakim stanie budynek ma zostać oddany właścicielom. Szacuje się, że w przypadku domów w stanie surowym jest to 2-4 miesiące, a kiedy dom ma zostać oddany w stanie „pod klucz” – 4-6 miesięcy. Tak szybka budowa możliwa jest przede wszystkim z powodu użycia drewna jako głównego materiału budulcowego. Jedynym elementem murowanym takiego domu są jego fundamenty.

Czy domy szkieletowe są w Polsce popularne?

Tak – ten typ budowli wybiera coraz więcej prywatnych inwestorów. Tanie domy z drewna całoroczne to idealne rozwiązanie dla rodzin szukających alternatywy dla długiej i kosztownej budowy domu murowanego. W pracowniach firm specjalizujących się w ich budowie znajdziemy również dziesiątki interesujących projektów domów jednopiętrowych, parterowych, domów z poddaszami do aranżacji. Architekci nie zapominają również o podjazdach czy garażach.

Categories Dom i Wnętrze
https://www.walbrzych24.com/artykul/43564/k/1/co-warto-wiedziec-przed-zakupem-samochodu-bez-ubezpieczenia-oc zobacz wiecje bradforddesign.com