TOP

Palmy ogrodowe dla każdego

Utrzymanie własnego ogrodu to zadanie odpowiedzialne, które wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Warto pamiętać, że najpiękniejszy efekt uzyskuje się hodując gatunki mało znane, które zrobią wrażenie na gościach i zapewnią oryginalny efekt całości. Jedną z takich roślin jest palma ogrodowa. Dzięki niewysokiej cenie i łatwości w pielęgnacji pozwolić na nie może sobie praktycznie każdy. Warto bliżej dowiedzieć się, jak pielęgnuje się palmy ogrodowe, a także gdzie kupić wysokiej jakości roślinę.

W czym tkwi fenomen?

Palmy w ogrodzie to marzenie wielu miłośników klimatu tropikalnego. Będąc na wakacjach często zachwycamy się ich wyglądem. Nie ma się więc co dziwić, że gdy pojawia się możliwość posadzenia ich we własnym ogrodzie jest na to wielu chętnych. Palma ogrodowa z wyglądu nie różni się szczególnie od klasycznej. Jest jednak niższa i zdecydowanie lepiej znosi niekorzystne warunki pogodowe, dzięki czemu można ją hodować nawet w zmiennym i chłodnym klimacie europejskim.

Pielęgnacja

Warto zwrócić uwagę na fakt, że tego typu roślina nie wymaga szczególnego zaangażowania jeśli chodzi o pielęgnację. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy jedynie zapewnić jej odpowiednie miejsce i w razie potrzeby podlewać lub usuwać suche liście. Należy jednak pamiętać, że palmy ogrodowe muszą być odpowiednio zabezpieczone przed zimą. Najlepiej użyć w tym celu materiałów takich jak na przykład styropian czy gazety. Dzięki temu roślina bez problemu przetrwa nawet duże mrozy i na wiosnę odzyska swój blask.

Gdzie kupić?

Palmy ogrodowe nie są jeszcze zbyt popularne. Z tego powodu na próżno szukać tego typu roślin w popularnych sieciach ogrodniczych lub marketach budowlanych. Zdecydowanie lepiej od razu zająć się znalezieniem odpowiedniego hodowcy w internecie. Warto pamiętać, że jedynie wysokiej jakości roślina wytrzyma przesadzenie do innego środowiska. Właśnie dlatego przed ostateczną decyzją powinno się dokładnie zweryfikować sprzedającego poprzez chociażby przeczytanie opinii na jego temat wystawionych przez wcześniejszych klientów.

Transport

Wiele osób zastanawia się zapewne, czy zamawianie palmy przez internet to dobry pomysł. Okazuje się jednak, że jak najbardziej. Każda roślina zamówiona doświadczonego hodowcy jest wysokiej jakości i w pełni przygotowana na transport. Przed wysyłką zostaje dokładnie zabezpieczona i nie ma ryzyka, że coś się jej stanie. Wytrzymałe opakowanie pozwoli z kolei na szybki i sprawny transport, który pozwoli na szybkie otrzymanie kupionej rośliny.

Zapraszam po więcej informacji na stronę palmy Tropiart.

Categories Ciekawe