TOP

Outlet meblowy: wybieramy meble do sypialni

Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu. To w niej odpoczywamy po ciężkim dniu pracy. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio ją urządzić. Znaczenie ma nie tylko kolor ścian, ale również meble. Podpowiadamy co powinno znaleźć się w sypialni i co brać pod uwagę, wybierając poszczególne rodzaje mebli.

Outlet meblowy: wygodne łóżko

Większość outletów meblowych ma w swojej ofercie meble do sypialni. Dla większości osób urządzających sypialnię najważniejszym meblem jest oczywiście łóżko. To, jak jest ono ważne doskonale obrazuje statystyka mówiąca, że człowiek przesypia nawet jedną trzecią swojego życia. Jakie łóżko wybrać? Jeśli ma na nim spać jedna osoba, wystarczy mebel o szerokości około dziewięćdziesięciu centymetrów. Jeśli jednak na łóżku mają się zmieścić dwie osoby, minimalna szerokość to sto sześćdziesiąt centymetrów. Jeśli zależy nam na trwałości mebla, warto postawić na łóżko z drewna. Znajdziemy obecnie modele wykonane z drewna dębowego, bukowego oraz sosnowego. Takie łóżko to jednak spory wydatek. Jeśli chcemy łóżko tańsze, ale nadal dość trwałe, najlepszym wyborem będzie takie wykonane z płyt HDF bądź MDF.

Outlet meblowy: szafka nocna

W sypialni powinna znaleźć się również szafka nocna. Wiele osób nie docenia tego mebla. Tymczasem niewielka szafka znacząco zwiększa funkcjonalność pomieszczenia. Wybierając szafkę nocną, należy pamiętać, aby była ona niewiele wyższa od poziomu, na jakim znajduje się materac. Wówczas sięgnięcie po książkę czy kubek z herbatą będzie najwygodniejsze. Taka wysokość sprawia również, że ryzyko strącenia czegoś podczas snu jest zdecydowanie mniejsze. Warto, aby szafka była dopasowana stylem i kolorem do łóżka. Obecnie producenci mebli proponują swoim klientom całe zestawy składające się nie tylko z łóżka i szafki nocnej, ale również szafy czy komody.

Categories Dom i Wnętrze