TOP

Okna drewniane a okna drewnopodobne: jakie są między nimi różnice?

Jeszcze do niedawna większość klientów salonów oferujących okna decydowała się na uniwersalne modele z ramami z PCV. Dzisiaj trendy nieco się zmieniły – standardowe okna plastikowe coraz częściej „przegrywają” z przeszkleniami osadzonymi w ramach z drewna. Wśród produktów o naturalnym, ciepłym wykończeniu wyróżnić możemy okna z ramami wyprodukowanymi z drewna oraz materiału drewnopodobnego. Okna drewniane a okna drewnopodobne: jakie są różnice między obiema opcjami? Sprawdź!

Klasa, elegancja, naturalność… Gustowne okna o drewnianym wykończeniu

Nieregularnie usłojone, pokryte transparentnym lakierem ramy są piękną aranżacją każdego wnętrza. Okna drewniane wnoszą do aranżacji ciepło i szlachetność. Naturalne akcenty są uniwersalne – sprawdzają się zarówno w nowoczesnych mieszkaniach, jak i domach urządzonych w duchu ponadczasowej klasyki.

Naturalne okna drewniane a okna drewnopodobne: jakie są różnice miedzy produktami?

Zakup okien drewnianych jest niemałą inwestycją. Wysokiej jakości okna z naturalnego surowca są znacznie droższe niż modele z PCV czy aluminium. Ponadto, drewno ma stosunkowo niską odporność na wilgoć. Aby profile zachowały swoje właściwości i nienagannie prezentowały się przez długie lata, należy poświęcić im nieco uwagi. Podstawą ich pielęgnacji jest regularna impregnacja specjalistycznymi środkami.  Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, producenci wprowadzili do sprzedaży modele z PCV pokrytego drewnopodobnymi powłokami.  Okna drewniane a drewnopodobne: jakie są różnice między nimi? Przede wszystkim, ramy imitujące drewno są odporne na czynniki zewnętrzne i nie wymagają czasochłonnej pielęgnacji. Ich walorem jest również atrakcyjna cena. Produkty renomowanych producentów pod kątem wizualnym niczym nie różnią się  od swoich droższych odpowiedników.

 

 

Categories Dom i Wnętrze