TOP

Odtwarzacz samochodowy – jaki kupić? Parametry, ranking

Radioodtwarzacz samochodowy to element wyposażenia auta, bez którego nie sposób się obejść. Radio dostarcza nam przyjemności ze słuchania muzyki, jest źródłem bieżących informacji, umila nam czas spędzony w podróży. Na rynku artykułów elektronicznych nie brakuje radioodtwarzaczy różnych typów i marek. Jak wybrać dobry radioodtwarzacz? Przed zakupem warto sprawdzić ranking najchętniej kupowanych produktów.

 

Rodzaj i rozmiar odtwarzacza

Rozmiar odtwarzacza należy dopasować do wielkości panelu samochodowego. Kieszeń D1 o wymiarach 50x180x160mm występuje w przeważającej liczbie samochodów. Nie dziwi zatem, że na czele rankingu odtwarzaczy samochodowych – https://www.bomi.pl/ranking-odtwarzaczy-samochodowych-top-10-najlepszych-modeli/ – najczęściej sprzedawanych odtwarzaczy są te, które mieszczą się w panelu o tym wymiarze.

Funkcje odtwarzacza

Podstawowe modele są wyposażone w radio i odtwarzacz płyt CD. Zaawansowane modele pozwalają na odsłuchiwanie plików mp3, audiobooków, a także tych zapisanych na pamięci USB. Warto zwrócić uwagę, czy radioodtwarzacz posiada funkcje, które poprawiają jakość dźwięku, na przykład korektor graficzny dźwięku, który umożliwia zmianę barwy dźwięku i dostosowywanie jej do stylu muzyki oraz regulator basów. Odtwarzacze posiadające te dwie funkcje cieszą się największym uznaniem klientów i zajmują pierwsze miejsca w rankingu popularności.

Dodatkowe złącza

Gniazda AUX, które występują już w podstawowych modelach, umożliwiają podłączenie dodatkowych urządzeń, takich jak smartfon, iPod i odtwarzacz mp3. Port USB pozwala na podłączenie pendriva.

Estetyka wykonania i komfort

Praktyczny radioodtwarzacz powinien być wyposażony w duży, czytelny wyświetlacz oraz odpowiedniej wielkości pokrętła. Obsługa sprzętu powinna być przyjemna dla użytkownika i dość intuicyjna. Ranking pokazuje, że nadal dużym uznaniem klientów cieszą się radia ze ściąganym panelem zewnętrznym.

Categories Ciekawe