TOP

Odpoczynek na tarasie w cieniu tarasoli

Początek jesieni w Polsce odznacza się wysokimi temperaturami w ciągu dnia i chłodnymi porankami i wieczorami. Warto wykorzystać tę aurę, aby spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu. Własny taras to idealne miejsce do relaksu. Niewiele trzeba, aby taki taras przearanżować i całkowicie zmienić jego charakter. Jakie rozwiązania warto zastosować?

Nowoczesne meble i dodatki

Punkt centralny na tarasie tworzą meble – wybierajmy je z głową. Wśród rekomendowanych kompletów najwięcej mówi się obecnie o meblach technorattanowych oraz modułowych. Szukając mebli zwracajmy uwagę na materiały: powinny być one zabezpieczone przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych, uszkodzeniami mechanicznymi. Meble wykonane z trwałych tworzyw będą cieszyć nasze oczy przez szereg lat.

Znajdź sposób na silne słońce

Przesiadywanie na tarasie niesie za sobą wiele zalet, ale i zagrożenie – płynie ono z nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Aby zabezpieczyć się przed słońcem warto rozważyć zadaszenia tarasów w formie nowoczesnej tarasoli. Tarasole oferowane są przez topowych producentów i całkowicie zmienią nasze postrzeganie tarasu. Funkcjonalna tarasola pozwoli cieszyć się chwilami na tarasie bez względu na pogodę. Jak to możliwe?

Nowoczesność w zasięgu ręki

Tarasole to niż innego jak konstrukcja z dachem, która pozwoli nam na spędzanie czasu na tarasie bez względu na pogodę. Tarasola wznoszona jest za pomocą aluminiowych profili malowanych proszkowo, które zabezpieczono przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Wewnątrz konstrukcji umieszczono ukryty system odprowadzania wody. Na szczycie tarasoli znajduje się dach – w zależności od modelu może być on wykonany z tkaniny poliestrowej pokrytej warstwą poliuretanu lub też z aluminiowych lameli.

 

Categories Dom i Wnętrze
splanet4haiti.org upe-printco.pl za.edu.pl