TOP

Odliczanie do lata czas zacząć!

Kilka dni temu na dobre pożegnaliśmy zimę. Budząca się do życia przyroda, coraz cieplejsza aura i długie dni nastrajają nas pozytywnie. Warto kuć żelazo póki gorące i wykorzystać wiosenny optymizm, wprowadzając zmiany w swoim życiu. Pora pożegnać siedzący tryb życia i ciężką dietę, a wraz z nimi – boczki i problemy z cerą! Nawet niewielkie zmiany w codziennych rytuałach mogą dać wielkie efekty. Od czego zacząć, aby lepiej się poczuć i zgubić do lata kilka nadprogramowych kilogramów?

Poczuj się lekko na wiosnę

Pierwszym krokiem do lepszego samopoczucia i atrakcyjnego wyglądu jest ruch. Aktywny tryb życia pozytywnie wpływa nie tylko na figurę, ale również na układ odpornościowy, dodaje witalności, poprawia stan emocjonalny, opóźnia procesy starzenia i wspiera pracę wszystkich narządów wewnętrznych. Jeśli myślisz, że sport nie jest dla Ciebie, to z pewnością nie znalazłeś jeszcze dla siebie odpowiedniej dziedziny. Nie musisz wylewać hektolitrów potu na siłowni albo zmuszać się do biegania. Moda na zdrowy styl życia spowodowała, że jak grzyby po deszczu wyrastają ośrodki sportowe oferujące różnego rodzaju zajęcia, wśród których z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Możesz mieć pewność, że zajęcia ze squasha, jogi albo pilatesu okażą się dla Ciebie wielką przyjemnością. Ale uważaj: aktywność fizyczna wciąga!

Zestawy garnków sprzymierzeńcem w walce o szczupłą sylwetkę

O zdrowie powinieneś dbać nie tylko na sali treningowej, ale również w kuchni. Nie daj się zwieść złudnym obietnicom „ekspertów” zachwalających w Internecie coraz to nowsze diety. Kluczem to zdrowia i pięknego wyglądu jest zbilansowane żywienie! Unikając słodyczy i tłustych, ciężkostrawnych potraw i wprowadzając do codziennego jadłospisu ryby, warzywa, owoce, nasiona i dużą ilość wody, szybko zauważysz pozytywną zmianę. Powinieneś również sprawdzić stan swojej kuchni. Warto wyposażyć kuchenną kolekcję o naczynia do gotowania na parze oraz nowoczesne patelnie ceramiczne pozwalające przygotowywać niskokaloryczne i smaczne potrawy. Nie musisz kupować drogich parowarów. Zestawy garnków dostępne w dobrych sklepach zawierają specjalne nakładki, dzięki którym przyrządzisz na parze ulubione potrawy. Wysokiej klasy naczynia znajdziesz na stronie gerlach.pl.

 

 

Categories Dom i Wnętrze