TOP

Ocena zagrożenia wybuchem – po co jest wykonywana?

W zakładach pracy, w których są stosowane lub przechowywane substancje i materiały o właściwościach wybuchowych, niezbędne jest przeprowadzenie dokładnej oceny agrożenia wybuchem. Jest to dokładna analiza, która ma skazać miejsca, w których występuje podwyższone ryzyko wystąpienia wybuchu. Dzięki takiej wiedzy istnieje możliwość przeciwdziałania niebezpieczeństwu i zminimalizowania tegoż ryzyka. Potrzebna jest do tego kompleksowa wiedza z zakresu ochrony przeciwpożarowej, dlatego ocenę taką może sporządzić osoba bądź firma z odpowiednimi uprawnieniami.

Jak wygląda proces oceny zagrożenia wybuchem

Dokładne regulacje dotyczące tego jak wyglądać ma ocena zagrożenia wybuchem, znajdują się w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej. W procesie oceny należy wskazać pomieszczenia zagrożone wybuchem oraz  wyznaczyć w budynku i przestrzeniach zewnętrznych odpowiednie strefy o podwyższonym zagrożeniu. Wszystko to w formie graficznej dokumentacji dokładnie wskazującej ewentualne miejsce zapłonu. Do przeprowadzenia takiej analizy zobowiązani są zarządcy lub użytkownicy budynków gdzie przeprowadzane są procesy technologiczne, w których wykorzystywane są materiały mogące wytworzyć mieszaniny wybuchowe. W przypadku naruszenia przepisów przeciwpożarowych pełną odpowiedzialność ponosi właściciel, zarządca lub użytkownik obiektu.

 

Pełen zakres usług przeciwpożarowych w Firedom

W firmie Firedom ocena zagrożenia wybuchem realizowana jest  zgodnie z aktualnymi regulacjami prawnymi. Nasz zespół posiada niezbędną wiedzę i wieloletnie doświadczenie w tym temacie. Nasza kadra składa się z zawodowych strażaków, którzy ukończyli studia inżynierskie i magisterskie j oraz innych specjalistów w swoich dziedzinach. Dzięki temu wskażemy Ci optymalne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo użytkowania obiektu. Zgłoś się do nas jeżeli potrzebna Ci instrukcja bezpieczeństwa pożarowego, audyt przeciwpożarowy czy szkolenie z pierwszej pomocy. W Firedom wykonujemy te usługi i wiele innych z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Potrzebujesz fachowców? Nie czekaj, skontaktuj się z nami już dziś!

 

Categories Ciekawe
https://www.fcbu.org/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje/ https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/ https://beesafe.pl/porady/progi-zwalniajace/