TOP

Nowoczesne tarasy przy domu – czym się charakteryzują?

Starannie zaaranżowany taras jest nieodłączną częścią każdego nowoczesnego domu. Dzisiaj przyjrzymy się trendom rządzącym w modnych ogrodach. Jak zaaranżować piękną i praktyczną strefę zewnętrzną? Sprawdź nasze rady!

Tarasy przy domu – stylowa strefa relaksu

Tarasy przy domu coraz częściej przypominają luksusowe salony usytuowane na świeżym powietrzu. Zewnętrzna przestrzeń i wnętrze domu są spójnymi częściami architektonicznej wizji, dominuje w nich podobna kolorystyka i fason mebli. W nowoczesnym ogrodzie nie ma miejsca na  prowizoryczne rozwiązania. Miejsce składanych leżaków i krzeseł z tworzyw sztucznych zajęły luksusowe meble z wysokiej jakości materiałów. Wśród wielu wariantów dostępnych na rynku prym wiedzie technorattan – syntetyczne tworzywo inspirowane egzotycznym rattanem. Czołowi producenci oferują ogrom modeli, począwszy od klasycznych krzeseł i foteli, poprzez ekskluzywne leżanki, na eleganckich kanapach i narożnikach kończąc. Każdy mebel doskonale prezentuje się na tle bujnej zieleni, zapewnia maksymalny komfort wypoczynku, jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki pogodowe. Co ważne, technorattanowe umeblowanie nie wymaga stosowania żadnych zabiegów impregnacyjnych i może spędzić na zewnątrz nawet całą zimę.

Wygoda przede wszystkim

Niekwestionowanym hitem w nowoczesnych ogrodach są pergole. Konstrukcja innowacyjnych zadaszeń wykonywana jest głównie z aluminium – wysokogatunkowego metalu o antykorozyjnych właściwościach. Mocna, stabilna konstrukcja jest oparciem dla dachu z kilkuwarstwowej tkaniny lub lameli. Pergole uzupełnione o promienniki podczerwieni sprawiają, że taras staje się w pełni funkcjonalny niezależnie od aury.

Categories Dom i Wnętrze
https://chuck.com.pl/jazda-konna-jak-rozpoczac-przygode-z-tym-sportem/ https://ocwebmarketingsolutions.com/osrodek-wypoczynkowy-w-sercu-mazur/ https://e-oko.com/kask-na-konia-na-co-zwrocic-uwage/