TOP

Nowoczesne materace oferowane przez najlepszych producentów

Jaki materac okaże się najlepszy dla nas i naszych bliskich? Olbrzymi wybór nowoczesnych materaców sprawia, że podjęcie szybkiej decyzji nie jest proste. Szukając materaca o doskonałych parametrach przede wszystkim zastanówmy się, jakie są nasze wymagania i dobierzmy materac do naszej wagi.

Twardość materaca a nasza waga

Dobór twardości materaca powinien mieć związek z naszą wagą. Materace miękkie i średnio miękkie (H1 i H2) dedykowane są dla osób ważących mniej niż 70-80kg. Materace H3 i H4 (średnio twarde i twarde) są tworzone są osób tęższych, których waga przekracza 90-100 kg. Zadaniem materaca jest przede wszystkim podparcie barków i bioder, zapewnienie podparcia dla kręgosłupa. Materac zbyt miękki może spowodować zapadanie się w jego strukturze, materace za twarde będą niewygodne dla lżejszych użytkowników.

Nowoczesne materiały wewnątrz materaców

Szukając idealnego materaca patrzmy przede wszystkim na jego strukturę. Wewnątrz producenci umieszczają klasyczne sprężyny bonelowe lub sprężyny kieszeniowe. Te drugie uginają się punktowo, wyłącznie w miejscu nacisku i pracują niezależnie od siebie. Każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszonce. W materacach chętnie wykorzystywane są również różnorodne pianki. Pianka termoelastyczna dopasowuje się do kształtu ciała, gdyż mięknie pod wpływem ciepła skóry. Pianka wysokoelastyczna odznacza się doskonałymi parametrami podtrzymywania ciała. Pianki i sprężyny kieszeniowe stosowane są również w materacach dziecięcych – doskonałym przykładem jest materac 140×70. Materace dziecięce uzupełnia się o belki ochronne, zapobiegające uderzeniu w ramę łóżeczka. Każdy z oferowanych materaców posiada również miękki i przyjemny w dotyku pokrowiec, uzupełniony o zamek błyskawiczny. Taki pokrowiec zdejmiemy bez trudu i wypierzemy w pralce automatycznej.

Categories Dom i Wnętrze