TOP

Nieodzowny element kuchni – blaty

Wybierając kuchnie na zamówienie, często wydaje nam się, że najważniejszym elementem jest dopasowanie odpowiednich szafek i szuflad. Jednak tego typu projekty to też niezwykle ważne blaty. To w końcu na nich codziennie będziemy przygotowywać posiłki, kroić, siekać, stawiać naczynia itp. Muszą więc być wytrzymałe, odporne na różne substancje (np. tłuszcz, który często używamy w kuchni), a do tego jeszcze pięknie wyglądać.

Idealne blaty (kuchnie na zamówienie warszawa)

Blaty to zmartwienie wiele klientów, którzy wybierają kuchnie na zamówienie (np. kuchnie na zamówienie warszawa). Pomimo ogromnej oferty, ciężko zdecydować o wyborze tych idealnych. W końcu blaty muszą być trwałe i odpornie, bo nie rzadko oprócz standardowych czynności związanych z gotowaniem, siadamy na nie, czy wypakowujemy ciężkie zakupy, lub nawet służą nam jako „taca”, bo wykładamy na nich np. lepione właśnie pierogi. Czynności związanych z blatami kuchennymi jest bez liku, stąd tak ważny jest ich odpowiedni wybór.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kuchnie na zamówienie Warszawa.

Najlepsze materiały na blaty w kuchnie na zamówienie warszawa

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania blatów? Oczywiście na materiał, bo to od niego zależy, jak długo posłużą nam one w nienagannym wyglądzie. Aktualnie na blaty bardzo często wybiera się kamień, marmur, granit, jak również różnego rodzaju tworzywa sztuczne. Niezwykle popularne jest też drewno, przy czym tu zwykle musimy liczyć się z wyższą ceną. Ponadto, nie każde drewno sprawdza się w przypadku blatów. Najlepiej wybierać te, wykonane z drewna twardego np. z dębu. Kamień na blatach prezentuje się niezwykle okazale, a do tego jest w zupełności odporny na większość różnego rodzaju uszkodzeń (w tym tych mechanicznych, które mogą pojawiać się przy codziennym użytkowaniu). Kamienne blaty też nie należą do najtańszych, tak więc to zazwyczaj jedyna ich wada. Zwykle najdroższe są blaty duże, jednolite, ponieważ zwykle są trudniejsze do pozyskania (a szczególnie te wykonane z kamieni naturalnych, a nie spieków kwarcowych). Tu też ogranicza nas spektrum kolorów i faktur.

Blaty z tworzyw sztucznych

Jeżeli chodzi o największe możliwości wyboru, to dają nam je blaty wykonane z tworzyw sztucznych. To właśnie one charakteryzują się bardzo różnymi kolorami, a nawet stylami czy właściwościami fizycznymi. Takie blaty często też jest nam łatwiej dopasować do całego projektu kuchni na zamówienie. Blaty z tworzyw sztucznych są także odporniejsze na różnego rodzaju zabrudzenia, gdzie np. blaty wykonane z naturalnego marmuru bardzo łatwo zabrudzić na stałe. To też trzeba brać pod uwagę podczas podejmowania decyzji.

Categories Dom i Wnętrze