TOP

Na co zwracać uwagę, wybierając działki inwestycyjne?

Wybór działki inwestycyjnej nie jest prosty. Abyśmy mogli cieszyć się z kawałka zakupionej ziemi, powinniśmy najpierw sprawdzić, czy wybrana działka spełnia szereg restrykcyjnych wymogów. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy zakupie działki inwestycyjnej i jak na niej zarobić.

Wybierz działkę inwestycyjną, która pozwoli Ci zarobić!

Szukając działki w celu inwestycji, powinniśmy się dobrze zastanowić, która działka pozwoli nam w dłuższej perspektywie zarobić. Pamiętajmy o tym, że najłatwiej zwiększyć wartość nieruchomości w początkowym okresie jej zagospodarowania. Wystarczy, że zakupimy nieuzbrojoną działkę rolną i doprowadzimy prąd, wodę i kanalizację.

Jeżeli kupujemy działkę w celu postawienia na niej nieruchomości, warto wcześniej przeanalizować, jak mają się jej parametry do naszych planów budowlanych. W przypadku projektu na zamówienie warto skonsultować się wcześniej z architektem.

Wybieramy działki inwestycyjne – jaka będzie najlepsza lokalizacja?

Zastanawiając się nad tym, jak wartość nieruchomości będzie się zmieniała w czasie, powinniśmy przede wszystkim dobrze przemyśleć jej lokalizację. Zastanawiając się nad dogodnymi dla nas lokalizacjami, zdecydujmy się na działkę inwestycyjną w miejscu, który wyróżnia się dużym potencjałem wzrostu. Do takich należą na przykład działki znajdujące się w pobliżu dużych miast czy rejonów atrakcyjnych turystycznie.

Myśląc o odsprzedaniu z czasem działki, warto wybrać miejsce, które wyróżnia się na przykład dużymi walorami krajobrazowymi. To gwarantuje, że znajdą się chętni na zakup nieruchomości. Jeżeli chcemy kupić działkę położoną w spokojnym, peryferyjnym miejscu, upewnijmy się, że istnieją dogodne możliwości dojazdu do większego miasta.

Działki inwestycyjne – optymalne wymiary

Szukając działki o optymalnych wymiarach, warto zapoznać się z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 r. (Dz. U. 75, poz. 690 ze zm.) W rozporządzeniu tym uregulowane zostały warunki, które musi spełniać budowla, by nie naruszać ładu przestrzennego.

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o zakupie działki, powinniśmy również zapoznać się z planami zagospodarowania przestrzennego terenu. Dzięki temu będziemy mogli poznać wszystkie informacje o przeznaczeniu okolicznych terenów czy ograniczeniach w ich użytkowaniu.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – grunty inwestycyjne

Categories Ciekawe
Sejf do kampera przyczepy na wymiar https://beesafe.pl/porady/kara-za-brak-przegladu/ https://beesafe.pl/porady/progi-zwalniajace/