TOP

Meble rattanowe do ogrodu – hit czy przeżytek?

Wiklinowe albo rattanowe meble większości z nas kojarzą się z babcinymi, bujanymi fotelami, jakie jeszcze do niedawna mogliśmy spotkać w staromodnych mieszkaniach. Młodzi, ambitni projektanci mebli udowadniają, że w plecionkach tkwi wielki potencjał, który warto wykorzystać w nowoczesnych aranżacjach. Czy rattanowe meble mają szansę zaistnieć na współczesnym, wymagającym rynku?

Siła natury

Meble wykonane z naturalnego rattanu nigdy nie wychodzą z mody. Szczególnie teraz, kiedy w designie możemy obserwować zwrot w kierunku naturalnych materiałów i ekologicznych rozwiązań, warto urozmaicić swoje wnętrza o plecione krzesła i dodatki. Nowatorskie projekty krzeseł, foteli i stolików z rattanu rzucają całkiem nowe światło na wyroby wykonane metodą plecionkarską – meble rattanowe zaskakują lekkością formy i nowoczesnym charakterem idealnie komponującym się z modnymi salonami.

Nowoczesne meble rattanowe do ogrodu

Zastosowanie mebli z naturalnego surowca jest bardzo szerokie. Rattan o słonecznej, słomkowej barwie harmonijnie komponuje się z ogrodową zielenią, dlatego coraz częściej zewnętrzne przestrzenie zdobią nie metalowe czy drewniane ławki i krzesła, a właśnie meble do ogrodu z rattanu w formie foteli, huśtawek i lekkich krzeseł.

W trosce o ekologię

Dokonując świadomych wyborów, możesz dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju odpowiedzialnego biznesu wspierającego środowisko naturalne. Na stronie gardenspace.pl znajdziesz bogatą ofertę ręcznie wykonanych sof, krzeseł, stolików i dodatków z naturalnego rattanu pozyskiwanego z pni palm rotangowych. Materiał używany do produkcji mebli dostarczany jest z indonezyjskich plantacji działających w myśl idei zrównoważonego rozwoju.

Categories Dom i Wnętrze